Zaloguj
Reklama

Sztuka współczesna, kilka słów na temat...

Teatr
Fot. ojoimages
Teatr
(5)

Sztuka, uprawiana przez artystów jest świadectwem działalności człowieka od zarania dziejów. Malarstwo, rzeźba, teatr, muzyka czy film. Spełniają funkcje estetyczne, społeczno-dydaktyczne oraz terapeutyczne.

Reklama

Nowoczesna sztuka definiowana jest jako interpretacja świata przez artystę, który poprzez swą twórczość szuka odpowiedzi na istotne pytania epistemologiczne (teoria poznania), rozwiązuje swe problemy wewnętrzne. Odbiorca, ma możliwość uzyskania estetycznej satysfakcji. Sztuka nie podlega ustalonym czasowo przedziałom. Na jej obraz składają się: ruchy artystyczne, tendencje oraz manifesty.

Współczesne oblicze sztuki oparte jest na działalności dadaistów z początku lat XX wieku. Nurt ten przedstawia dowolność wyrazu artystycznego oraz odbieganie od tradycji, poprzez wprowadzenie swobody we własne działania.

Zachęcam Was drogie czytelniczki do uczestniczenia w życiu kulturalnym. Wystarczy wybrać się do teatru na spektakl, bądź do galerii na wernisaż. Godne polecenia są również koncerty zarówno muzyki rozrywkowej jak i poważnej. Wolny czas można poświęcić na wyjście do kina z rodziną czy wystawę fotografii.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Fozik.pl, zdjęcia: ojoimages

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze