Zaloguj
Reklama

Rządy matriarchatu

Autorzy: Klaudia Tomala
Źródło: Pytko K. Matriarchat kontratakuje [w:] Focus, nr 217, październik 2013
Prachoholizm
Fot. Panthermedia
Prachoholizm
(0)

Analizy przewidują, że w ciągu najbliższej dekady liczba bogatych kobiet przewyższy liczbę majętnych mężczyzn. Czy to koniec dominacji mężczyzn w biznesie?

Reklama

Kobiety stają się coraz bardziej niezależne. Panie pokazały już, że potrafią walczyć o swoje prawa, teraz natomiast udowadniają, że zasługują na równe traktowanie, a w biznesie potrafią radzić sobie tak dobrze jak mężczyźni.

Według prognoz w ciągu dekady liczba zamożnych kobiet przewyższy liczbę bogatych mężczyzn. Na wyższych uczelniach studiuje więcej kobiet niż mężczyzn. Panie obsadziły dużą większość nowych miejsc pracy przyznanych przez UE. W dobie kryzysu stosunek liczby do zwalnianych mężczyzn do liczby pozbawianych stanowiska kobiet wynosi nawet 3:1. Dane te pokazują, że kobiety coraz częściej realizują się zawodowo, udowadniając przy tym, iż nie dość, że są matkami i żonami to jeszcze mogą osiągać sukcesy w życiu zawodowym.

Okazuje się, że sukcesy, jakie ostatnimi laty odnoszą kobiety, związane są z ich usposobieniem i odmiennym od mężczyzn sposobem rozwiązywania problemów. Współpraca płci pięknej z mężczyznami mogłaby przynieść dużo korzyści, z uwagi na wzajemne uzupełnianie się obu płci. Analitycy z Golden Sachs są zdania, że obsadzenie kobiet do zarządów dużych korporacji mogłoby skutkować wzrostem PKB krajów wysoko rozwiniętych nawet o 15%.

Reklama
(0)
Komentarze