Zaloguj
Reklama

Jak rano dodać sobie energii?

Autorzy: Ewa Chodkowska
Sen
Fot. ojoimages
Sen
(2)

Przesilenie wiosenne jak i zimowe odbiera wszelkie siły do prawidłowego funkcjonowania w dzień. Co powinniśmy zrobić by dodać sobie energii już z samego rana?

Reklama

Pełnowartościowe śniadanie zapewni energię na cały dzień. Pamiętaj, aby Twoje śniadanie było bogate w cukry. Wyrównają one poziom glukozy we krwi oraz pobudzają. W śniadaniu nie powinno zabraknąć ciemnego pieczywa, nabiału, chudej wędliny oraz owoców. Należy pamiętać, aby zjeść śniadanie do godziny po przebudzeniu.

Bez snu organizm nie jest w stanie funkcjonować. Aby czuć się wypoczętym powinniśmy kłaść się i wstawać o tej samej porze, nawet w dni wolne. Przed snem należy wywietrzyć pokój, zrelaksować się, nie jeść nic przed zaśnięciem oraz wziąć odprężającą kąpiel.

Poranna krótka gimnastyka rozbudzi nasz organizm lepiej niż filiżanka mocnej kawy, na dodatek jest o wiele zdrowsza. Poranne ćwiczenia rozciągają mięsnie i stawy oraz przygotowują je do aktywności w ciągu dnia. Aktywność fizyczna zapewnia dobry humor poprzez wydzielane w trakcie ćwiczeń hormony szczęścia- endorfiny.

Piśmiennictwo
Reklama
(2)
Komentarze