Zaloguj
Reklama

Dlaczego mamy ufają mamom?

Autorzy: Newsrm.tv
Młoda mama
Fot. panthermedia
Młoda mama
(0)

W momencie, kiedy kobieta zostaje mamą, stara się jak najlepiej zatroszczyć się o swoje dziecko. W różnych źródłach szuka informacji, opinii i rekomendacji, co jest najlepsze dla jej dziecka. Dlaczego dla kobiety oprócz zaleceń lekarzy liczą się wskazówki innych mam i z czego wynika, że doświadczona mama z podobnymi problemami jest dla niej wiarygodnym źródłem informacji?

Reklama

Macierzyństwo jest jednym z najważniejszych okresów w życiu kobiety. Bycie mamą po raz pierwszy jest dla kobiet często – mimo wcześniejszego przygotowania – zaskoczeniem, podróżą w nieznane. Nie wszystko może przewidzieć i zaplanować. Dlatego macierzyństwo to wyjątkowy czas, pełen radości, ale i obaw. Wachlarz uczuć stale się powiększa – mamy odkrywają nowe emocje, których do tej pory nie znały.

Każda kobieta chce być jak najlepszą mamą, pragnie zapewnić swojemu dziecku doskonałą opiekę, dbając zarówno o jego rozwój fizyczny, jak i psychiczny. W nowej sytuacji mama często potrzebuje pomocy, wsparcia i wskazówek, jak postępować z niemowlęciem, jak najlepiej zadbać o jego rozwój i odpowiednią dietę.

– W razie wszelkich trudności mamy często kierują się do lekarzy, do położnych, którzy udzielają im konkretnych rad, badają dziecko, sprawdzają, czy wszystko jest w porządku. Taką grupą, do której matka może się jeszcze zwrócić, są inne mamy. One przeżywają te same problemy i mają te same trudności – mówi dr Agnieszka Siedler, psycholog.

Kontakt z drugą mamą, znajdującą się w podobnej sytuacji, jest bardzo ważny. Kobiety wzajemnie się wspierają, dzielą się swoimi doświadczeniami, a przez wspólne rozmowy mają poczucie, że mogą lepiej zatroszczyć się o swoje dziecko.

 

 

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze