Zaloguj
Reklama

Zaradna - Beata Kępińska

Współautorzy: okładka: Zysk i S-ka
Książka i okulary
Fot. medforum
Książka i okulary
(0)

Marta wraca mentalnie do swojego życia w czasach PRL-u. Dlaczego? Rządzą nią wspomnienia.Główną bohaterkę poznajemy w momencie gdy leży na stole operacyjnym. W przeszłości uznawana za atrakcyjną kobietę której nie brakowało niczego.

Reklama

Autorka książki – Beata Kępińska – już na samym początku rozpoczyna wprowadzanie czytelnika w dwa światy Marty. Pierwszym są wspomnienia z czasów młodości, drugi to świat walki z chorobą i poprzeczkami, z jakimi spotyka się w swoim życiu. Z tych informacji wnioskujemy już, że Marta nie ma łatwego życia i jej historia zarówno w przeszłości jak i aktualny czas jest bardzo zagmatwana.

Tytuł Zaradnej zawdzięczamy matce bohaterki. Dziewczyna musi stwarzać wiele pozorów i ciągle pokazuje swoje dwie twarze, w tym zostaje też uwikłana w kłopoty z SB. Tatki tryb podwójnego życia sprawia, że Marta spotyka na swojej drodze wiele niepowodzeń.

Przebywając w szpitalu poznaje kobietę, która być może wpłynie na jej dalsze losy. Marta również z biegiem czasu zaczyna odnajdywać w sobie dobro, które dotychczas było jej obce. Jak potoczyły się  jej losy, choroby oraz wspomnień? Dowiedzcie się sami sięgając po tą książkę.

Książka może wzbudzać mieszane uczucia, w jednej chwili zniechęca a za chwilę zachwyca. Beata Kępińska zastosowała w tej powieści rewelacyjną budowę relacji: czytelnik - książka. Język jakiego używa sprawia, iż ciekawość nie pozwala przestać. Po prostu chce się czytać dalej. Bardzo dobrze scharakteryzowany PRL, świetnie ukazanie samotności i konieczności radzenia sobie w trudnych sytuacjach.

To przede wszystkim książka o życiu i codzienności. O tym, z czym nie jeden z nas musiał lub musi się zmierzać w aspekcie dnia powszechnego.

Polecam Wam abyście przeczytali tą książkę, to będzie dla Was  taka mała lekcja zaradności.

Reklama
(0)
Komentarze