Zaloguj
Reklama

Źle wyleczona grypa niesie za sobą negatywne konsekwencje

Autorzy: Marcin Rokita
Katar, przeziębienie, grypa
Fot. ojoimages
Katar, przeziębienie, grypa
(0)

Nadszedł okres w którym obserwuje się wzrost liczby przeziębień i zachorowań na grypę, jednak często są one przez nas lekceważone. Warto jednak pamiętać, że przechodzona grypa może doprowadzić do poważnych powikłań jak zapalenie zatok, zapalenie oskrzeli, a nawet zapalenie płuc .

Reklama

Najczęstszymi powikłaniami grypy jest wirusowe lub bakteryjne zapalenie płuc, zapalenie mięśni, chorobą ośrodkowego układu nerwowego i choroby serca, w tym zawał serca, zapalenie mięśnia sercowego i zapalenie osierdzia.

Inne powikłania grypy mogą obejmować infekcje ucha i zatok, zwłaszcza u dzieci, odwodnienie, a także nasilnie objawów chorób przewlekłych, takich jak niewydolność serca, astmy, czy cukrzycy.

Osoby z dużym ryzykiem powikłań grypy to osoby powyżej 50 roku życia, dzieci w wieku od 6 miesięcy do 4 lat, dorośli i dzieci z chorobami serca lub płuc, osoby z osłabionym układem odpornościowym (w tym osób z HIV / AIDS ) oraz kobiety w ciąży .

Jeśli po kilku dniach walki z wirusem objawy przeziębienia nie ustępują i zaczynają się nasilać należy koniecznie zgłosić się do lekarza w celu szczegółowych badań. Sama grypa odpowiednio leczona nie stanowi dla zdrowego człowieka zbytniego problemu z leczeniem, jednak zaniedbana często pozostawia za sobą ciężkie powikłania, które w skrajnych przypadkach mogą doprowadzić nawet do śmierci

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze