Zaloguj
Reklama

Co zmieniło się w Ministerstwie Zdrowia w czasie 100 dni nowego rządu?

Lekarze z izby przyjęć
Fot. medforum
Lekarze z izby przyjęć
(0)

Minęło sto dni obecnego rządu. Zmiany, które nastąpiły na wszystkich szczeblach administracyjnych nie ominęły Ministerstwa Zdrowia.26 lutego odbyła się konferencja, podczas której Minister Zdrowia opowiedział o największych zmianach jakie nastąpiły w czasie stu ostatnich dniach.

Reklama

Minister Zdrowia podsumował, że w czasie stu dni jego rządów został opracowany program 75 plus. Jest to rządowy program, który gwarantuje bezpłatne leki dla obywatelki, którzy ukończyli 75 rok życia.  Przygotowane rozwiązania mają gwarantować, że leki wymienione w wykazie opracowanym przez Ministerstwo będą łatwo dostępne dla każdego pacjenta, który jest w podeszłym wieku. 

Dodatkowo, Ministerstwo Zdrowia zapowiada, że priorytetowym celem działalności będzie realizacja działań, mających na celu przywrócenie obywatelom poczucia bezpieczeństwa, zapewnianego przez Służbę Zdrowia. Minister Zdrowia podsumował pracę powołanych w ostatnim czasie zespołów, które mają zajmować się m.in.. podstawową opieką zdrowotną, uproszczeniem regulacji dotyczących wykonywania działalności leczniczej, polityką lekową czy zdrowiem prokreacyjnym. 

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze