Zaloguj
Reklama

WHO ostrzega przed nowym wirusem z Chin

Podróż
Fot. ojoimages
Podróż
(0)

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) ostrzega przed nowym niebezpiecznym koronawirusem powodującym niewydolność oddechową, który pojawił się w Chinach i może być przenoszony z człowieka na człowieka. Choroba przypomina zapalenie płuc. 

Reklama

Władze Tajlandii poinformowały, że odnotowano u nich pierwszy przypadek tej choroby poza państwem środka. Została ona zdiagnozowana u turystki z Chin, która została poddana kwarantannie. Epicentrum tej choroby występuje w środkowych Chinach w mieście Wuhan, gdzie odnotowano już 41 przypadków tego wirusa, a jedna osoba zmarła.

Według oficjalnej agencji informacyjnej Xinhua, pasażerka przybyła do Tajlandii 8 stycznia i została zabrana do szpitala. Powiedziała, że żaden inny pasażer nie został zainfekowany, dodając, że jest gotowa do powrotu do Wuhan.

Nowy wirus może powodować SARS

Ten rodzaj koronawirusa może powodować poważniejsze choroby, w tym SARS, czyli zespół ciężkiej ostrej niewydolności oddechowej.

Światowa Organizacja Zdrowia poinformowała, że wirus może być przenoszony z człowieka na człowieka oraz przekazała szpitalom na całym świecie wytyczne dotyczące kontroli zakażeń w przypadku rozprzestrzeniania się nowego wirusa. Obecnie nie ma specyficznego leczenia, ale rozważa się stosowanie leków antywirusowych i można je wykorzystywać.

Chiny są obecnie popularnym miejscem do podróży, w szczególności, że 25 stycznia wypada Chiński Nowy Rok, najważniejsze święto w tradycyjnym kalendarzu chińskim i wiele turystów przybędzie do państwa środka. W związku z tym lotniska w Singapurze ogłosiły, że będą sprawdzać temperatury podróżnych z Wuhan. Natomiast przedstawiciele służby zdrowia w Hongkongu oświadczyli, że wprowadzą kontrole pasażerów oraz przyspieszą dezynfekcję pociągów i samolotów.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze