Zaloguj
Reklama

Przygotowanie do podróży- zalecane szczepienia

Autorzy: Agata Pyka
Szczepienie
Fot. ojoimages
Szczepienie
(0)

Sezon wakacyjny w pełni. Jeśli planujemy wyjazd poza granice naszego kraju, powinniśmy zadbać o to, by nasza wymarzona podróż nie przerodziła się w koszmar.

Reklama

Mając na uwadze tempo rozprzestrzeniania się chorób w środowiskach tropikalnych, trudne warunki sanitarne, czy też brak odpowiedniej opieki medycznej należałoby przed wyjazdem pomyśleć najlepszym środku zapobiegawczym - szczepionkach.

Niezależnie od kierunku podróżowania zaleca się podróżującym szczepionki przeciwtężcowe, przeciwko wirusowym zapaleniom wątroby (typu A i typu B), oraz błonicy.

W przypadku pobytu w:

  • dalekich krajach azjatyckich - Indie, Sri Lanka - należy zabezpieczyć się przede wszystkim przed: wścieklizną, durem brzusznym i japońskim zapaleniem mózgowym.
  • krajach Ameryki Południowej - Brazylia - jesteśmy narażeni z kolei na wściekliznę i żółtą gorączkę,
  • Afryce – istnieje ryzyko zarażenia wścieklizną, durem brzusznym, malarią (Egipt) i chorobą meningokową (Etiopia).


Wymienione choroby są niezwykle ciężkie w przebiegu i w większości wymagają hospitalizacji, gdyż stanowią poważne zagrożenie dla ludzkiego życia.

Zainteresowani szczepieniami mogą udać się do lekarza rodzinnego w celu otrzymania szczegółowych informacji lub skorzystać ze strony podanej w źródle tekstu.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze