Zaloguj
Reklama

Jak rzucić palenie?

Autorzy: Ewa Chodkowska
Rzucanie palenia
Fot. Panthermedia
Rzucanie palenia
(5)

Papierosy zawierają ponad 4 tysiące szkodliwych substancji, z czego 40 to silne substancje rakotwórcze. Dym tytoniowy zawiera m.in. aceton, toluen, butan, arsen i kadm.

Reklama

 Aby dbać o zdrowie nie wystarczy tylko zbilansowana dieta i sportowy tryb życia, ale również wyzbycie się wszelkich używek.

Jeżeli jesteś uzależniony od papierosów, oto kilka metod jak rzucić ten nawyk.


W aptekach można spotkać wiele produktów przeznaczonych dla palaczy. Leki te łagodzą objawy głodu nikotynowego.

Jeżeli decydujemy się na leki, przy ich wyborze należy wziąć pod uwagę: stopień uzależnienia oraz wykluczyć przeciwwskazania dotyczące stosowania przez Ciebie leku. Przed wybraniem się do apteki należy się skonsultować z lekarzem lub Poradnią Pomocy palącym.


Nikotynowa terapia polega na złagodzeniu objawów głodu w momencie kiedy przestajesz palić. Czysta nikotyna jest pozbawiona wielu szkodliwych dla zdrowia substancji, które są zawarte w dymie tytoniowym.

Proces leczenia nikotyną dzieli się na:

  1. Po zaprzestaniu palenia, kiedy stężenie nikotyny maleje podaje się gumy lub plastry, które niwelują objawy głodu nikotynowego. Ma to na celu naukę życia bez papierosów.
  2. Kiedy przejmujesz kontrolę nad głodem tytoniowym następuje zmniejszenie dawki nikotyny co prowadzi do całkowitego jej odstawienia.
     
Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze