Zaloguj
Reklama

II edycja festiwalu Okno na Świat w Bytomiu

Autorzy: Redakcja Medforum
Susza, popękana ziemia
Fot. ojoimages
Susza, popękana ziemia
(5)

W dniach 2-4 kwietnia 2014 odbędzie się II edycja festiwalu podróżniczego „ Okno na Świat” w Bytomskim Centrum Kultury, przy placu Karin Stanek 1. Wstęp przez wszystkie dni będzie bezpłatny dla uczestników. Każdego dnia startujemy od godziny 16.00 z prelekcjami podróżniczymi. Podczas imprezy będą zbierane datki na wyjazd wakacyjny dla osób niepełnosprawnych fizycznie i umysłowo – Burych Misiów. Na każdego czekają także liczne konkursy i atrakcje. Organizatorzy zaplanowali również występy artystyczne w czasie trwania festiwalu.

Reklama

W tym roku mamy przyjemność gościć równie wspaniałych podróżników jak podczas I edycji, którzy zabiorą nas w różne zakątki świata. Staraliśmy się dobrać program tak, by każdy miał okazję zobaczyć kraje, które go interesują, czy pasjonują. II edycja festiwalu to na pewno wiele niezapomnianych emocji, na krańcach świata i nie tylko. Wierzę, że każdy będzie miło wspominał to co zobaczy, a zapowiada się nie tylko dynamicznie, ale i różnorodnie w tym co zobaczymy i usłyszymy od prelegentówmówi Katarzyna Irzeńska, rzecznik prasowy festiwalu.

W ciągu trzech dni zaprezentowane zostaną różne kraje, dużo będzie Azji, ale zasmakujemy także Afryki, czy Australii, łącznie z Ameryką Południową. Organizatorzy stawiają na różnorodność. Wyprawy tanimi liniami lotniczymi, samotne, autostopowe czy rowerowe.

fot. Anna CieślaWśród zaproszonych prelegentów są między innymi: Mieczysław Bieniek, Ania i Marcin Nowakowie z www.gdziewyjechac.pl, Grzegorz Gawlik czy Niniwa Team. Zaprezentują się nie tylko podróżnicy ze Śląska, ale specjalnie na swoją prelekcję przyjedzie Oktawia Kromer z Gdańska, która przedstawi swoją autostopową przygodę po Chinach i nie tylko.

Pomysł z festiwalem obudził się we mnie rok temu, przy pierwszej edycji już widziałem jak wiele osób w Bytomiu czy okolicy jest zainteresowanych podróżowaniem, dlatego w tym roku postanowiłem powiększyć grono organizatorów. Założyliśmy stowarzyszenie podróżnicze i robimy II edycję festiwalu, po to by pokazać ludziom, że można fajnie spędzić czas w Bytomiumówi Przemysław Siemieniec, pomysłodawca festiwalu i prezes stowarzyszenia „Okno na Świat”.

Serdecznie zapraszamy w imieniu stowarzyszenia Okno na Świat i Bytomskiego Centrum Kultury.

Więcej informacji na:

https://www.facebook.com/events/1408530966061313/?fref=ts

 

Reklama
(5)
Komentarze