Zaloguj
Reklama

Czy naukowcy z Brazylii znaleźli panaceum na COIVD-19?

Leki
Fot. panthermedia
Leki
(0)

Miliony chorych, coraz więcej ofiar śmiertelnych – to żniwo, które zbiera ogólnoświatowa pandemia koronawirusa. Wyścig w poszukiwaniu leku trwa. Czy wygra go Brazylia?

Reklama

Zaskakujące informacje z Brazylii – jak podaje szef resortu nauki i technologii Marcos Ponters, grupa naukowców z Sao Paulo opracowała lek, który może okazać się skuteczny w walce z koronawirusem. Skąd entuzjazm? Z informacji przekazanych do mediów wynika, że naukowcy wskazują na blisko 94% skuteczność preparatu w badaniach in vitro prowadzonych na hodowlach komórkowych.

Z informacji przekazanych mediom wynika, że preparat opracowany przez naukowców z Sao Paulo ma być poddany szerszym testom już w nadchodzących tygodniach. Naukowcy nie zdradzają na razie składu preparatu, grupy farmaceutycznej, do której zalicza się badaną substancję czynną. Ze szczątkowych informacji wynika, że w pierwszej kolejność preparat ma zostać podany 500 chorym. Przypomnijmy, że w innych częściach świata testowane są leki zawierające chlorochinę czy remdesivir. Czy Brazylia wkrótce poinformuje świat o znalezieniu panaceum?

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze