Zaloguj
Reklama

Ciekawostki o owocach

Autorzy: Ewa Chodkowska
Owoce
Fot. ojoimages
Owoce
(0)

Jak ogólnie wiadomo, owoce to samo zdrowie. Zawierają dużą dawkę witamin i inne niezbędne dla naszego organizmu składniki.

Reklama
  1. Uważa się, że banany zawierają serotoninę, czyli tzw. „hormon szczęścia. Nie jest to prawdą. Owoce te posiadają tryptofan – aminokwas, który przekształca się w serotoninę. Duża ilość zawartych w nich węglowodanów zwiększa oraz przyspiesza wytwarzanie serotoniny.
  2. Antyoksydanty, czyli przeciwutleniacze to związki, które usuwają z organizmu wolne rodniki oraz spowalniają proces starzenia się skóry. Znajdziemy je głównie w skórce owoców oraz w mniejszych ilościach w miąższu. Antyoksydanty nadają zabarwienie, więc im ciemniejsza skórka tym jest ich więcej. 
  3. Wiele owoców, które uważamy za jagody tak naprawdę jagodami nie są. Jagoda to owoc o mięsistym wnętrzu i zewnętrznej skórce oraz powstała z zewnętrznej warstwy okrywającej owoc i środkowej warstwy owocni. 
  4. Sok oraz miąższ cytryny może zawierać nawet 70g witaminy C (dzienne zapotrzebowanie dla dorosłej osoby). Są one pomocne w stanach infekcyjnych oraz zapalnych, osłabieniu, otyłości, grypie. Ma również właściwości wybielające i dobrze wpływają na delikatną skórę dłoni.
Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze