Zaloguj
Reklama

Bezpłatne leczenie w prywatnej klinice

Autorzy: ALERT MEDIA Communications Sp. z o.o.
informacja prasowa
Laboranci pracujący nad badaniem
Fot. ojoimages
Laboranci pracujący nad badaniem
(0)

Stołeczna klinika ortopedii i medycyny sportowej Carolina Medical Center z początkiem 2011 roku rozpoczęła współpracę z Narodowym Funduszem Zdrowia.

Kontrakt podpisany z NFZ obejmuje kompleksowe leczenie dzieci i młodzieży w zakresie ortopedii i traumatologii narządu ruchu tj. konsultacje w poradniach sepcjalistycznych, diagnostykę obrazową, leczenie operacyjne w oddziale chirurgii i ortopedii dziecięcej oraz rehabilitację w Ośrodku Rehabilitacji Dziennej.

Reklama

Umowa Carolina Medical Center z mazowieckim odziałem NFZ to odpowiedź na ograniczenia państwowej służby zdrowia w leczeniu urazów narządu ruchu u dzieci.

Dotychczas tylko w nielicznych warszawskich placówkach ochrony zdrowia można było w ramach ubezpieczenia liczyć na profesjonalną pomoc dla dziecka, które np. złamało nogę na śliskim chodniku. Wynikało to z faktu, że leczenie ortopedyczne dzieci różni się zasadniczo od leczenia dorosłych, a większość ortopedów nie specjalizuje się w leczeniu małych pacjentów. Teraz zarówno doświadczeni w udzielaniu pomocy dzieciom lekarze Carolina Medical Center, jak i nowoczesny sprzęt, z którego korzystają pacjenci tej kliniki są do dyspozycji wszystkich dzieci wymagających pomocy chirurga-ortopedy. Nowa oferta skierowana do najmłodszych obejmuje również orzecznictwo sportowo-lekarskie.

Dzieci uprawiające amatorsko różne dyscypliny sportu mogą w CMC być zbadane przez lekarza z uprawnieniami lub nawet uzyskać zgodę na przyznanie lub przedłużenie licencji zawodnika. Koszt takich badań pokryje NFZ w ramach kontraktu.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze