Zaloguj
Reklama

Apteczka w podróży- co zabrać na wyjazd?

Autorzy: Krystyna Litwin
Apteczka
Fot. ojoimages
Apteczka
(0)

Nie istnieje uniwersalne wyposażenia apteczki. Każdy wyjazd rządzi się swoimi prawami. Ważne, aby dostosować się do warunków panujących w miejscu docelowym podróży.

Reklama

Pakowanie powinniśmy zacząć od leków, które są przyjmowane stale z polecenia lekarza i zaopatrzyć się w odpowiednią ich ilość. Drugi krok to leki służące nam jako zabezpieczenie przed chorobą lokomocyjną, których pierwszą dawkę zażywamy jeszcze przed podróżą. W ten sposób unikniemy nieprzyjemnych doznań podczas jazdy samochodem lub lotu samolotem.

Już na miejscu często okazuje się, że jesteśmy nieprzystosowani do innego sposobu odżywiania lub lekceważymy zachowanie odpowiedniej zdrowej diety co zazwyczaj skutkuje zatruciami pokarmowymi.  Pamiętajmy, więc o lekach na dolegliwości żołądkowo - jelitowe.

Oczywiście w prawdziwej apteczce zawsze powinny się znaleźć materiały opatrunkowe i preparaty odkażające, tym bardziej jeżeli wyruszamy na łono dzikiej natury, gdzie łatwo o skaleczenia. Ponadto w takiej sytuacji przydadzą się też środki przeciw owadom oraz leki przeciwbólowe.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze