Zaloguj
Reklama

Adam Niedzielski nowym ministrem zdrowia

Ministerstwo Zdrowia
Fot. mz.gov.pl
Ministerstwo Zdrowia
(0)

Ostatnie dni to duże zmiany w resorcie zdrowia. 17 sierpnia Janusz Cieszyński pełniący funkcję wiceministra zdrowia podał się do dymisji, następnego dnia również Łukasz Szumowski, który pełnił funkcję ministra zdrowia złożył rezygnację z pełnionej funkcji. W związku z powyższymi zmianami ministrem zdrowia został Adam Niedzielski, dotychczasowy szef Narodowego Funduszu Zdrowia. 

Reklama

Od 18 lipca 2019 roku Adam Niedzielski był pełniącym obowiązki prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia, a 10 października 2019 został powołany na to stanowisko. Wcześniej, od lipca 2018 roku pełnił funkcję zastępcy prezesa NFZ do spraw operacyjnych.

Niedzielski jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej na dwóch kierunkach: ekonomia oraz metody ilościowe i systemy informacyjne. W 2003 roku uzyskał stopień doktora nauk ekonomicznych nadany przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN.

Karierę zawodową rozpoczął w Ministerstwie Finansów. Pracował również w Najwyższej Izbie Kontroli, Ministerstwie Sprawiedliwości i Zakładzie Ubezpieczeń Społecznych.

Od 23 listopada 2016 r. pełnił funkcję dyrektora generalnego w Ministerstwie Finansów. Równolegle z pracą w administracji pracował naukowo w Instytucie Badań nad Gospodarką Rynkową (w latach 1998-2004) oraz w Wyższej Szkole Handlu i Finansów Międzynarodowych (1999-2007). 

W latach 2017-18 był członkiem rady nadzorczej spółki celowej Aplikacje Krytyczne, a od stycznia do lipca 2018 r. był powołanym na wniosek Ministra Finansów członkiem Rady Narodowego Funduszu Zdrowia.

Pierwszy raz od 16 lat na czele resortu stanie minister, który nie jest lekarzem.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze