Zaloguj
Reklama

Jak leczyć hemoroidy - przyczyny, objawy, diagnoza, leczenie hemoroidów

Kłopoty żołądkowe
Fot. Panthermedia
Kłopoty żołądkowe
(0)
Reklama

Hemoroidy definiowane są jako guzki krwawnicze, które występują zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Większość pacjentów nie zgłasza się z tym problemem do specjalisty gdyż wstydzi się tego problemu. W chwili obecnej na hemoroidy dostępnych jest w aptekach wiele preparatów. Są to maści, czopki, kremy, płyny i inne. Niestety nie zawsze przynoszą one ukojenie.

Najczęściej spotykanymi objawami hemoroidów są pieczenie, szczypanie, świąd a także ból odczuwany podczas siedzenia. Objawy te nasilają się wraz z zaawansowaniem choroby.

W początkowym etapie wielu pacjentów używa domowych sposobów na pozbycie się hemoroidów choć nie zawsze są one skuteczne. W niektórych przypadkach konieczne jest zastosowanie środków farmakologicznych a nawet wykonanie zabiegu ich usunięcia. Jedną z powszechnych terapii jest terapia laserem.

Pamiętajmy o tym by zawsze udać się do lekarza po zauważeniu już pierwszych niepokojących objawów. Im bardziej zaawansowany stan tym trudniejsze leczenie i bardziej uciążliwe dolegliwości. Jakie są znane domowe sposoby na hemoroidy? Czy pomagają one w łagodzeniu objawów a także pozbyciu się tej przykrej dolegliwości?

Hemoroidy - Objawy i przebieg

W przypadku hemoroidów każdy zabieg, który prowadzi do obkurczenia silnie rozszerzonych żył przynosi ulgę. Wśród domowych sposobów na łagodzenie objawów hemoroidów wymienia się:

  • ciepła kąpiel, najlepiej by posiedzieć kilkanaście minut w wannie. Wspomaga ona krążenie co w konsekwencji pomoże odpłynąć krwi nagromadzonej w rozszerzonych żyłach
  • nasiadówki, z zastosowaniem różnego rodzaju ziół np. kora dębowa, oczar wirgilijski


Pamiętajmy o tym, e zioła mają działanie bakteriobójcze oraz ściągające. Prowadzą do szybszego gojenia się różnego rodzaju ranek (pomagają w ich zasklepianiu).

  • przecieranie okolic odbytu ciepłą torebką czarnej herbaty
  • okłady z gotowanej cebuli działają przeciwbólowo i łagodząco
  • czopki oraz maści na hemoroidy dostępne w aptekach zawierają wyciągi z ziół a także substancje hamujące krwawienie
  • przykładanie woreczków z lodem


Jeśli domowe sposoby nie pomogą w pozbyciu się hemoroidów a objawy im towarzyszące będą się nasilały należy udać się do lekarza. Być może konieczne będzie ich usunięcie chirurgiczne bądź za pomocą lasera.     

Piśmiennictwo
Reklama
(0)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze