Zaloguj
Reklama

Zimowa pielęgnacja skóry

Autorzy: Ewa Alchimowicz
Pielęgnacja skóry zimą
Fot. medforum
Pielęgnacja skóry zimą
(5)

Zimą kiedy jest pora ujemnych temperatur, mrozu i wiatrów każdy z nas zna uczucie spierzchniętych ust, dłoni, pękających naczynek. Dlatego o skórę trzeba dbać kompleksowo.

Reklama

Zaczynając od głowy należy stosować szampony i odżywki -zimowa ochrona- ma takie linia Pantene-Pro oraz nie zapominajmy o nakryciu głowy.

Wszystkie kremy najlepiej wchłoną się po uprzednim oczyszczeniu skóry twarzy mleczkiem i tonikiem lub śmietanką kosmetyczną, możemy także złuszczyć skórę twarzy peelingiem enzymatycznm, a do całego ciała doskonałe są żele z mkirogranulkami, np.Dove i kosmetyki odżywczo-natłusczjące.

Skóra twarzy wymaga kremu z filtrem SP 15 ponieważ słońce dwa razy silniej odbija się od śniegu. Pamiętajmy O kremie pod oczy, ja polecam rozświetlający krem -Ziajii- ze świetlikiem lekarskim, redukuje opuchnięcia pod oczami.

Dłonie również muszą być smarowane kremem ochronnym a usta które nam pierzchną bo nie zawierają tkanki tłuszczowej też wymagają ochronnej pomadki. Dbajmy również o stopy, złuszczajmy martwy naskórek i wcierajmy krem odżywczy. Również higiena snu jest bardzo ważna i należy zawsze przed snem wywietrzyć pokój.

Do cery na dzień polecam kremy półtłuste a na noc nawilżające, do cery naczyńkowej doskonała jest linia -Soraya- w zimie należy unikać kremów z kawasami owocowymi aha i zabiegów mikrodermoabarzji.

Nasza dieta powinna zawierać krzem, magnez i potas -chroni przed utratą wody w organizmie a także polecam witaminę a plus e,którą chroni przed wolnymi rodnikami i opóźnia efekty starzenia,a także warte polecenia na piękne włosy i paznokcie są preparaty z cynkiem. Tak przygotowani do zimy wiosnę powitamy w doskonalej formie, czego każdemu życzę.

Reklama
(5)
Komentarze