Zaloguj
Reklama

Zimowa pielęgnacja skóry

Autorzy: Ewa Alchimowicz
Pielęgnacja skóry zimą
Fot. medforum
Pielęgnacja skóry zimą
(5)

Zimą kiedy jest pora ujemnych temperatur, mrozu i wiatrów każdy z nas zna uczucie spierzchniętych ust, dłoni, pękających naczynek. Dlatego o skórę trzeba dbać kompleksowo.

Reklama

Pielęgnację skóry powinniśmy rozpocząć od zadbania o odpowiednią kondycje skóry twarzy oraz włosów, pod którymi również znajduje się wrażliwy na zimno naskórek. Zaczynając od głowy należy stosować szampony i odżywki, wiele firm ma swojej ofercie produkty z kategorii "zimowa pielęgnacja/ochrona" Należy pamiętać również o nakryciu głowy i uszu, szczególnie narażonych na odmrożenia.

Wszystkie kremy najlepiej wchłoną się po uprzednim oczyszczeniu skóry twarzy mleczkiem i tonikiem lub śmietanką kosmetyczną, możemy także złuszczyć skórę twarzy peelingiem enzymatycznym. Do całego ciała doskonałe będą za to żele z mikirogranulkami, odżywczo-natłuszczające i pielęgnujące zniszczoną skórę.

Niewiele osób wie, że skóra wymaga smarowania kremem przeciwsłonecznym nawet w zimę! Słońce dwa razy silniej odbija się od śniegu, zatem niezbędna jest ochrona przed promieniowaniem na poziomie minimum kremu SPF15. Pamiętajmy też o kremie pod oczy, redukuje on opuchnięcia pod oczami i pozwala zachować zdrowy wygląd nawet w męczący, ciężki dzień.

Dłonie również muszą być smarowane kremem ochronnym, a usta, które nam pierzchną, bo nie zawierają tkanki tłuszczowej, też wymagają ochronnej pomadki. Dbajmy również o stopy, złuszczajmy martwy naskórek i wcierajmy krem odżywczy.

Do cery na dzień polecamy kremy półtłuste a na noc nawilżające. Do cery naczyńkowej doskonała są linie kemów specjalistycznych dbających nawet o najwrażliwsze rodzaje naskórka. W zimie należy unikać kremów z kawasami owocowymi i zabiegów mikrodermabrazji, mogą one narazić skórę na zniszczenie i niepotrzebne wysuszenie.

Nasza dieta powinna zawierać krzem, magnez i potas. Pierwiastki te chronią skórę przed utratą wody w organizmie. Ważnym dodatkiem są też witaminy, szczególnie A plus E, którą chronią przed wolnymi rodnikami i opóźniają efekty starzenia się. Warto stosować produkty z wyżej wymienionymi elementami z powodu ich wpływu na wygląd zewnętrzny. Cynk pomoże naszym paznokciom i włosom powrócić do pięknego, delikatnego, jak w lato wyglądu. Tak przygotowani na zimę, nie musimy się martwić o powitanie wiosny w złej kondycji, czego każdemu życzymy!

Reklama
(5)
Komentarze