Zaloguj
Reklama

Jak dbać o skórę, czyli jesienna pielęgnacja

Autorzy: Newsrm.tv
Krem do twarzy
Fot. panthermedia
Krem do twarzy
(0)

Jesień przyniosła ze sobą chłodniejsze dni, spadek temperatury czy wzrost wilgotności. Gdy chcemy zadbać o swoje zdrowie i uniknąć przeziębień, ubieramy cieplejsze  rzeczy, które chronią nas przed zimnem czy deszczem. Tak samo jest ze skórą, która wraz ze zmianą pory roku również wymaga innego traktowania.

Reklama

Nasza skóra po lecie często jest przesuszona, mało elastyczna, pojawiają się przebarwienia. Dlatego pielęgnacja jesienią jest szczególnie ważna, żeby zregenerować ją po wakacyjnym słońcu, ale także zabezpieczyć przed niesprzyjającymi warunkami pogodowymi w październiku czy listopadzie.

Dwie podstawowe rzeczy, o których powinniśmy pamiętać, to nawilżanie i regeneracja. Kosmetyki, kremy czy maski do pielęgnacji skóry powinny zawierać składniki aktywne, takie jak kwas hialuronowy, peptydy czy witaminy.

Jesień to też okres, w którym przygotowujemy naszą skórę na nadejście zimy. Tak jak zmieniamy garderobę, tak też powinniśmy zrobić porządki w naszej kosmetyczce. Preparaty, które stosujemy, powinny być gęstsze i bardziej treściwe. Dzięki temu zapewnią lepszą ochronę przed mrozem czy wiatrem.

Chcąc zadbać o skórę, możemy udać się do gabinetu kosmetycznego. Jednak równie ważna jest regularna pielęgnacja każdego dnia w domu. Powinniśmy pamiętać  o tym, żeby wykonywać dokładny demakijaż twarzy, szyi i dekoltu. Kolejnym ważnym krokiem jest tonizacja. Trzeba ją wykonywać najlepiej dwa razy dziennie, rano i wieczorem, odpowiednim tonikiem dobranym do rodzaju naszej skóry. Kolejny ważny krok to złuszczanie skóry peelingami enzymatycznymi. Dopiero po wykonaniu tych wszystkich zabiegów możemy nałożyć kremy regenerujące, kremy pod oczy lub serum. Dzięki temu mamy pewność, że nasza skóra odzyska blask i będzie dobrze przygotowana na nadejście zimy.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze