Zaloguj
Reklama

Tej zimy jesteś nie do zastąpienia!

Autorzy: Informacja prasowa: Tantum Verde
Ból gardła
Fot. medforum
Ból gardła
(0)

Zima to czas, który sprzyja umacnianiu więzi z najbliższymi. Wyjazd na narty, wyjście na łyżwy, sanki, czy też wspólne gotowanie lub wieczorne oglądanie filmu w domowym zaciszu to tylko niektóre aktywności. Niezależnie od tego, co wybierzesz, jedno jest pewne: są to chwile wyjątkowe, które spędzasz z tymi, na których najbardziej Ci zależy! Mamy okazję spokojnie porozmawiać, zjeść wspólny posiłek, oderwać się od codzienności. Nie pozwól, aby ból gardła zepsuł te momenty!

Reklama

Zima to czas, który sprzyja umacnianiu więzi z najbliższymi. Wyjazd na narty, wyjście na łyżwy czy też wspólne gotowanie lub oglądanie filmu to tylko niektóre aktywności. Niezależnie od tego, co wybierzesz, jedno jest pewne: są to chwile wyjątkowe, które spędzasz z tymi, na których najbardziej Ci zależy! Nie pozwól, aby ból gardła zepsuł te momenty!

W okresie zimowym wyraźnie wzrasta liczba infekcji gardła. Gdy temperatura za oknem spada, nasza odporność również, w wyniku czego organizm jest bardziej narażony na ataki wirusów. O wiele łatwiej o to, gdy jesteśmy przemęczeni fizycznie lub emocjonalnie. Stres oraz niewłaściwy sposób odżywiania mogą skutkować zwiększoną skłonnością do zachorowań. Nie pozwól, aby ból gardła pokrzyżował twoje plany – dla najbliższych jesteś nie do zastąpienia! Wystarczy kilka kroków, by wzmocnić organizm i skuteczniej radzić sobie z infekcjami. Po pierwsze – dieta. Zadbaj, aby posiłki były odżywcze i zbilansowane, ale nie ciężkostrawne. W codziennym menu nie powinno zabraknąć naturalnych  składników takich jak imbir, czosnek czy miód, a także owoców i warzyw, będących skarbnicą witaminy C. Po drugie – dbaj o równowagę pomiędzy pracą a odpoczynkiem. Wypoczęty  organizm znacznie szybciej zwalczy wirusy.

W sezonie zimowym bardzo ważny jest również odpowiedni ubiór. Sam fakt przemarznięcia lub przemoknięcia nie wywoła przeziębienia, ale sprawi, że przechłodzony organizm będzie bardziej podatny na infekcje. Dlatego zwróć szczególną uwagę na ubiór, zwłaszcza gdy np. wychodzisz z basenu. Jeżeli już naprawdę musisz wyjść z lekko wilgotnymi włosami – zwiąż je w kok i ukryj pod grubą czapką.

Wirusy, które wywołują u ludzi grypę, najczęściej przenoszone są w powietrzu drogą kropelkową. Dlatego powinniśmy dbać o właściwy obieg powietrza, czyli wietrzenie. Dotyczy to również samochodu – przed wyłączeniem silnika przewietrz samochód przez około minutę. Dodatkowy plus zauważą osoby, które trzymają auto na zewnątrz – szyba nie będzie zaparowana!

Kilka praktycznych porad jak uchronić się przed bólem gardła:

 1. Chroń drogi oddechowe. Zawsze oddychaj przez nos, a nie przez usta.
 2. Jeżeli pracujesz w klimatyzowanym pomieszczeniu pij dużo wody – zapobiegnie to wysychaniu śluzówki i jej podrażnieniom.
 3. Unikaj zarówno przegrzania jak i wyziębienia organizmu.
 4. Reaguj na pierwsze symptomy infekcji.
 5. Myj ręce bardzo często, gdyż wirusy gównie przenoszone są przez dotyk.

fot. pantherstock

  Gdy czujesz, że „coś” cię bierze, zacznij działać. Nie czekaj aż choroba się rozwinie. Suchość, drapanie w gardle – to objawy, które łatwo przeoczyć. Aby załagodzić poczucie dyskomfortu pij dużo wody, dzięki czemu nawilżysz śluzówkę. Zrób sobie gorącą kąpiel, to zwiększy szanse na zahamowanie rozwoju infekcji. Warto pomysleć tez o tabletkach na ból gardła.

  Piśmiennictwo
  Reklama
  (0)
  Komentarze