Zaloguj
Reklama

Jędrne uda i pośladki

Autorzy: Karolina Grzechowiak
Jędrne uda i pośladki
Fot. ojoimages
(5)

Lato to czas relaksu i wypoczynku. Pogoda sprawia, że ubieramy się swobodniej i przewiewnie. Okres letni to świetna okazja, aby zaprezentować trochę swojego ciała. Krótkie bluzeczki i sukienki mini przykuwają uwagę innych, a my czujemy się wygodnie i swobodnie. Jednakże, aby wyglądać rewelacyjnie powinnyśmy wcześniej zadbać o swoje ciało. Nasze uda i pośladki muszą być gładkie i jędrne, aby prezentowały się elegancko i zdrowo.

Reklama

 

Pielęgnacja i co dalej?

Niestety, ale nic samo się nie zrobi. Musimy zatroszczyć się o siebie i swoje ciało. Codzienna pielęgnacja to podstawa. Dbając o nasze uda i pośladki nie możemy zapomnieć o ich nawilżaniu i masowaniu. Na rynku jest cała masa odpowiednich kremów, pillingów i balsamów, które nam w tym pomogą. Mimo naszych kuracji upiększających, nie jest to jedyna recepta na idealne ciało.

Ćwiczenia to przyjemność

Przede wszystkim, aby nasze uda i pośladki świetnie się prezentowały, muszą wyglądać na wysportowane i zdrowe. Powinnyśmy starać się, aby uniknąć występowania cellulitu. Oto kilka prostych ćwiczeń, aby nasza dolna partia ciała wyglądała oszałamiająco.

Raz, dwa, trzy i robimy skłony …

Jednym ze sprawdzonych ćwiczeń są przysiady, które wzmacniają nasze uda i pośladki. Efekty pracy są widoczne, kiedy wykonujemy je ze starannością. Powoli kucamy i podnosimy się, nie zapominając przy tym o odpowiednim oddychaniu. Należy wytrzymać chwilę w przysiadzie. Do tego ćwiczenia możemy wykorzystać również małe ciężarki, które trzymamy z dłoniach. Zaleca się wykonanie trzech serii po 10 – 12 powtórzeń. Kolejnym ćwiczeniem są tzw. kopnięcia w tył. Wykonując je musimy stanąć w rozkroku i delikatnie ugiąć kolana.

Cały ciężar naszego ciała musimy przenieść na ręce, które kładziemy na kolano. Noga, która nie jest obciążona naszymi rękami zostaje przez nas wypchnięta do tyłu. Ćwiczenie ma sens wtedy, kiedy nasze plecy będą wyprostowane, a brzuch wciągnięty. Oczywiście ćwiczymy na przemian, raz lewa noga, raz prawa. Zaleca się ćwiczyć trzy razy po 12 powtórzeń na każda nogę.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Fozik.pl, zdjęcia: ojoimages

Reklama
(5)
Komentarze