Zaloguj
Reklama

Prezent na Dzień Babci

Autorzy: Katarzyna Kurek
Dziadkowie z wnuczką
Fot. ojoimages
Dziadkowie z wnuczką
(0)

Dzień Babci to wyjątkowy dzień, w którym nie należy zapominać o złożeniu życzeń.

Reklama

Nic tak nie sprawi babci radości jak osobiste życzenia, rozmowa telefoniczna lub wysłana odpowiednio wcześniej kartka pocztowa. Pamięć o najbliższych jest najmilszym z prezentów, jakim możemy kogoś obdarować i okazać w ten sposób swoją miłość. Dlatego warto wysilić się, a z pewnością babcie nie zapomną także o nas.

W tym wyjątkowym dniu warto wykazać się serdecznym gestem i zrobić małą przyjemność babciom, aby wiedziały, że są potrzebne i kochane przez rodzinę. Jeśli nie mamy pomysłu na prezent, możemy kupić kwiaty lub słodkie wypieki, jeśli mamy dobry pomysł wykonajmy coś własnoręcznie np. pomalujmy wazon, ozdóbmy szkatułkę na biżuterię.

Warto wcześniej poznać zainteresowania naszych babć, aby wiedzieć, co może im się przydać. Nie kupujmy babci z dużą wadą wzroku książki pisanej małym drukiem albo skomplikowanych przedmiotów kuchennych. Babcie mają własne przepisy i sposoby na przysmaki, dlatego nie potrzebne im nowe wynalazki, które są skomplikowane w obsłudze i z pewnością zajmą tylko miejsce w szufladzie.

Oczywiście wszystko zależy od danej osoby. Jeśli babcia narzeka na psujący się robot kuchenny, taki prezent będzie miłą niespodzianką. Kłopotliwe może być również wręczanie kosmetyków i perfum, ponieważ ludzie starsi mający rożne problemy zdrowotne pojawiające się z wiekiem mogą poczuć się niezręcznie dostając taki prezent.

Radość z pewnością sprawi babciom album ze wspólnymi zdjęciami lub fotografiami wnuków. Najważniejszy jest pomysł i spędzenie tego dnia z babcią, a jeśli nie mamy takiej możliwości odwiedźmy ją w weekend poprzedzający święto.

Warto doceniać własne korzenie, ponieważ i my będziemy w przyszłości obchodzić Dzień Babci i z pewnością wizyta wnuków i drobne upominki będą dla nas czymś, co zapamiętamy na wiele lat.

Reklama
(0)
Komentarze