Zaloguj
Reklama

Koncert charytatywny 5 wrzesień 2010, Sofitel Grand Sopot

Autorzy: iMedia PR
Teatr
Fot. ojoimages
Teatr
(5)

Utwory Fryderyka Chopina, Jana Ignacego Paderewskiego i Raula Koczalskiego będzie można usłyszeć 5 września o godz. 19:30 w zabytkowych wnętrzach hotelu Sofitel Grand Sopot podczas koncertu charytatywnego. Dochód z biletów zasili konto Fundacji Marka Kamińskiego.

Reklama

Miłośnicy muzyki poważnej, którzy wybiorą się na koncert do Sali Balowej hotelu Sofitel Grand Sopot, będą mieli niepowtarzalną okazję, by przenieść się w czasy powojenne. Wydarzenie jest bowiem odtworzeniem koncertu, który odbył się w Sali Koncertowej Grand Hotelu w 1948 roku. Wtedy publiczność miała okazję wysłuchać Raula Koczalskiego, polskiego pianisty i kompozytora znanego przede wszystkim ze znakomitych interpretacji i wykonań utworów Fryderyka Chopina. Teraz jego twórczość zaprezentuje profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu, pianista Andrzej Tatarski.

Program koncertu zostanie wzbogacony o dzieła Jana Ignacego Paderewskiego w 150 rocznicę jego urodzin, a całość zakończą utwory Fryderyka Chopina. Bilety w cenie 100 zł można kupić w recepcji hotelu Sofitel Grand Sopot.

Hotel jest znany z wielu wydarzeń kulturalnych, angażuje się również w działalność charytatywną. Współpracuje m.in. z Fundacją Marka Kamińskiego i stąd pomysł na koncert, z którego dochód zostanie przekazany na działalność fundacji. Wspiera ona rozwój dzieci niepełnosprawnych i cierpiących na szczególnie uciążliwe i nieuleczalne choroby. Stara się spełniać ich marzenia, ale także pozyskuje środki na dofinansowanie rehabilitacji, zakup sprzętu rehabilitacyjnego, w tym protez kończyn.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • zdjęcia: ojoimages

Reklama
(5)
Komentarze