Zaloguj
Reklama

Jedzenie nadające cerze zdrowy wygląd

Autorzy: Ewa Chodkowska
Jedzenie nadające cerze zdrowy wygląd
Fot. ojoimages
(5)

Zdrowia i promienna cera jest ważnym elementem, który świadczy o naszym podejściu do ciała, zdrowym trybie życia oraz o stanie zdrowia.

Reklama

Ważne jest, żeby kontrolować to co jemy, gdyż „śmieciowe”, niezdrowe jedzenie może mieć negatywne konsekwencje dla naszej skóry.

Kakao ma właściwości dzięki, którym nasza skóra będzie bardziej nawilżona a co za tym jędrniejsza i elastyczna. Ciemna czekolada zawiera flawonoidy. Mają one zdolność do zwalczania wolnych rodników, które niszczą zdrowe komórki i wywołują mutacje. Codzienna dawka kakao pomaga zapobiec takim chorobom jak choroba wieńcowa, udar i niektórym rodzajom nowotworu.

Jogurt ma silne właściwości nawilżające dodatkowo dzięki zawartości cynku łagodzi występowanie wyprysków. Jest on również dobrym środkiem oczyszczającym dlatego można stosować go jako bazę pod różne maseczki w zależności od potrzeb cery dodawać inne składniki.

Owoc granatu zawiera w sobie witaminę C, niacyny, potas, błonnik,białko oraz kwasy organiczne. Chroni przed działaniem wolnych rodników, zmniejsza pory i trądzik, przyspiesza gojenie stanów zapalnych oraz wyrównuje koloryt i ujędrnia cerę.

Piśmiennictwo
Reklama
(5)
Komentarze