Zaloguj
Reklama

Jak przygotować się do wizyty lekarskiej?

Notatki lekarza
Fot. panthermedia
Notatki lekarza
(0)

Wybierasz się do lekarza? Warto się do niej odpowiednio przygotować! Zanim wybierzesz się na wizytę, zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem – dzięki niemu, wizyta przebiegnie szybciej i nie będzie stresująca.

Reklama

Po pierwsze …

Higiena. Jest to rzecz oczywista dla każdego z nas, jednak aby uniknąć niekomfortowej sytuacji pamiętaj o przygotowaniu czystego ubrania oraz wykonaniu toalety – umyciu zębów, przygotowaniu się do badania (w przypadku badań urologicznych / ginekologicznych umyciu narządów rozrodczych), odświeżeniu się.

Po drugie …

Zastanów się dokładnie, co Ci dolega, co przeszkadza. Niepokojące objawy warto spisać na kartce – wtedy na pewno nic Ci nie umknie. Lekarz będzie pytał o niepokojące objawy, stąd warto mieć wszystkie informacje pod ręką.

Po trzecie …

Zastanów się, jakie leki przyjmujesz, jaki tryb życia prowadzisz. Lekarz z pewnością zapyta o przyjmowane specyfiki – warto mieć ich spis i dawkowanie, aby lekarz mógł ocenić ich skuteczność lub zmienić sposób leczenia.

Po czwarte …

Historia rodziny – czy ktoś w Twojej rodzinie chorował? Pamiętaj – takie informacje są niezwykle istotne dla lekarza! Jeśli w Twojej najbliższej rodzinie, Twoi bliscy cierpieli m.in. na nadciśnienie, cukrzycę, jaskrę, zaćmę, raka, choroby wątroby, trzustki, płuc – koniecznie poinformuj o tym lekarza.

Po piąte …

Wyniki badań – jeśli posiadasz w domu wyniki ostatnio wykonanych badań – koniecznie zabierz je ze sobą do lekarza. Usprawni to wizytę i pomoże lekarzowi w ocenia stanu Twojego zdrowia.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze