Zaloguj
Reklama
(0)

Wybierasz się do lekarza? Warto się do niej odpowiednio przygotować! Zanim wybierzesz się na wizytę, zapoznaj się z naszym krótkim poradnikiem – dzięki niemu, wizyta przebiegnie szybciej i nie będzie stresująca.

Reklama

Po pierwsze …

Higiena. Jest to rzecz oczywista dla każdego z nas, jednak aby uniknąć niekomfortowej sytuacji pamiętaj o przygotowaniu czystego ubrania oraz wykonaniu toalety – umyciu zębów, przygotowaniu się do badania (w przypadku badań urologicznych / ginekologicznych umyciu narządów rozrodczych), odświeżeniu się.

Po drugie …

Zastanów się dokładnie, co Ci dolega, co przeszkadza. Niepokojące objawy warto spisać na kartce – wtedy na pewno nic Ci nie umknie. Lekarz będzie pytał o niepokojące objawy, stąd warto mieć wszystkie informacje pod ręką.

Po trzecie …

Zastanów się, jakie leki przyjmujesz, jaki tryb życia prowadzisz. Lekarz z pewnością zapyta o przyjmowane specyfiki – warto mieć ich spis i dawkowanie, aby lekarz mógł ocenić ich skuteczność lub zmienić sposób leczenia.

Po czwarte …

Historia rodziny – czy ktoś w Twojej rodzinie chorował? Pamiętaj – takie informacje są niezwykle istotne dla lekarza! Jeśli w Twojej najbliższej rodzinie, Twoi bliscy cierpieli m.in. na nadciśnienie, cukrzycę, jaskrę, zaćmę, raka, choroby wątroby, trzustki, płuc – koniecznie poinformuj o tym lekarza.

Po piąte …

Wyniki badań – jeśli posiadasz w domu wyniki ostatnio wykonanych badań – koniecznie zabierz je ze sobą do lekarza. Usprawni to wizytę i pomoże lekarzowi w ocenia stanu Twojego zdrowia.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze