Zaloguj
Reklama

Jak dobrać perfumy na ciepłe dni?

Zapach lawendy
Fot. panthermedia
Zapach lawendy
(0)

Lato coraz bliżej – już za miesiąc powitamy jego kalendarzową odsłonę. Wraz z coraz wyższą temperaturą zmieniają się nasze gusta w wyborze zapachów, którymi się spryskujemy. Jakie zapachy polecane są na lato?

Reklama

Wybór perfum to indywidualna kwestia każdego z nas – dla jednych delikatne nuty są strzałem w dziesiątkę. Dla innych, liczy się wyrazistość i tzw. „ogon”. Tuż po aplikacji perfum, pierwszą wyczuwamy nutę głowy, która pozostaje wyczuwalna około 30 minut po aplikacji. Po tym czasie zaczynamy stopniowo wyczuwać tzw. nutę serca, która może być wyczuwalna około dwóch godzin. Na końcu wyczuwalna jest tzw. nuta bazowa.

Nuty zapachowe, które ostatecznie tworzą niepowtarzalne kompozycje bazują m.in. na nutach kwiatowych, owocowych, pudrowych, orientalnych, szyprowych czy przyprawowych. W rankingach najpiękniejszych zapachów sezonu wiosna-lato 2022 znajdują się przede wszystkim połączenia świeżych nut kwiatowo-owocowych, pobudzających zmysły i dodających energii. W letnich kompozycjach zapachowych dominują piwonie, kwiaty wiśni, róży, bergamotki w niecodziennych połączeniach z owocami maliny, pigwy czy czarnej porzeczki.

Dużą popularnością cieszą się połączenia z nutami owoców cytrusowych – cytryn, pomarańczy czy mandarynek. Na rynku pojawiło się również sporo wariacji, czyli mieszanek zapachowych do których poza wymienionymi wyżej nutami zapachowymi, dodano akordy drzewne, wanilię czy… nutę słonej, morskiej wody.

Nuty zapachowe dominujące w czasie tegorocznego lata mają nie tylko odświeżyć i dodać rześkości – mają również dodawać energii i chęci do działania. A Ty, znalazłaś już coś dla siebie?

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze