Zaloguj
Reklama

Dzień Babci i dzień Dziadka

Autorzy: inplusPR, MERplus
Dziadkowie z wnuczką
Fot. ojoimages
Dziadkowie z wnuczką
(5)

Dzień Babci i Dziadka to znakomita okazja dla wnucząt,  aby odwdzięczyć się za okazaną im miłość i opiekę. Najlepszym prezentem będą rzeczy wykonane samodzielnie przez nasze pociechy.

Reklama

Laurka to podstawa

Od lat tradycją jest wręczanie laurek z okazji Dnia Babci i  Dnia Dziadka. Ich wykonanie to świetne zajęcie nawet dla najmłodszych dzieci. Wystarczy odrobina pomysłowości i odpowiednie przybory plastyczne. Jak ją przygotować? Kartkę kolorowego papieru technicznego złożoną na pół ozdabiamy drobiazgami, które znajdą się w każdym domu: wycinkami z gazet, guzikami, brokatem, cekinami czy suszkami kwiatów. Laurkę możemy dodatkowo ubarwić wykorzystując artykuły plastyczne. Świetnym pomysłem są farby do malowania palcami. Wystarczy „ubrudzić” rączki naszych pociech farbą i stawiać stemple na papierze, np. znaczki lub odbicie własnej dłoni. 

Tworząc laurkę, nie zapomnijmy o życzeniach. Dziadków na pewno ucieszą te w formie rymowanki wymyślonej razem z maluchem.

Coś dla babci…

Oprócz laurki warto pomyśleć o praktycznym prezencie. Dla seniorki możemy przygotować elegancką broszkę, kolczyki czy korale. Przyda się do tego ciastolina, kolorowe koraliki oraz akcesoria do wykonywania biżuterii. Masę do modelowania trzeba najpierw rozgrzać w rękach, a następnie ulepić dowolne kształty, np. motylka, kokardkę lub kwiatka. Aby dodać im szyku możemy przystroić je cekinami lub koralikami i pozostawić masę do wyschnięcia, a następnie pokryć ją werniksem.

  

…i dziadka

Sentymentalnym prezentem do zawieszenia na ścianie mogą być odbite w masie do modelowania dłonie lub stópki malucha, umieszczone w specjalnej ramce. Dla dziadków, którzy lubią czytać, możemy wykonać papierową zakładkę do książki z kolażem zdjęć wnuków. Jeśli chcemy, aby nasz prezent towarzyszył im na co dzień, ciekawą propozycją jest breloczek do kluczy. Z gliny rzeźbiarskiej przeznaczonej dla dzieci, która twardnieje pod wpływem powietrza, można ulepić dowolny kształt, jaki przyjdzie nam do głowy – samochód, dom czy misia. A gdy masa wyschnie, pomalujmy ją farbami plastikowymi lub werniksem i gotowe!

Nic nie wywoła większej radości babć i dziadków niż rękodzieło ukochanych wnucząt.
W tak wyjątkowym dniu dla seniorów najważniejsza jest pamięć oraz włożone w prezent serce. Dzięki temu mogą poczuć, że są kochani i doceniani za poświęcony czas i zaangażowanie w wychowanie naszych pociech.

Reklama
(5)
Komentarze