Zaloguj
Reklama

ARS Independent Festival 2015!

Autorzy: Redakcja serwisu
ARS Independent Katowice
Fot. ARS Independent
ARS Independent Katowice
(0)

Zapraszamy do udziału w katowickim festiwalu filmu, animacji, gier wideo i muzyki – Ars Independent 2015! Festiwal odbędzie się w Katowicach w dniach 22-27 września.

Reklama

Festiwal otworzy debiutancki „Mustang” Deniz Gamze Ergüven. Subtelny, przepełniony empatią i poczuciem humoru portret pięciu sióstr dorastających w konserwatywnym regionie Turcji. Film nagrodzony m.in. na festiwalach w Cannes, Odessie oraz Sarajewie.

Na zamknięcie festiwalu zobaczymy „Z natury” duetu Ole Giæver i Marte Volde. Przesycony czarnym, skandynawskim humorem pastisz kina nurtu slow cinema, okraszony celnymi refleksjami na temat współczesnej męskości. Nagrodzony m.in. na Berlinale i w Trondheim.

Tegoroczny Ars Independent to trzy międzynarodowe konkursy – Czarny Koń i Czarny Koń Animacji, a także, po raz pierwszy, Czarny Koń Gier Wideo. O tytuł Czarnego Konia powalczy 6 premierowo prezentowanych w Polsce debiutów i filmów drugich. W konkursie animacji zobaczymy 28 krótkich metraży, uzupełnionych o 11 filmów animowanych w secie Dać mu Szansę!, spośród którego widzowie wybiorą jeden, który dołączy do konkursu. W nowym konkursie Czarny Koń Gier Wideo zobaczymy i zagramy w 6 gier wydanych w latach 2014/2015.

W ramach jurorskich przeglądów zapoznamy się z filmami Łukasza Barczyka i Amélie van Elmbt, pracami wizualnymi Robbe’a Vervaeke, animacjami Pawła Dębskiego oraz grami wideo Jakuba Dvorskiego.

Sekcja Out of Competition pokaże wybór pozakonkursowych, zmysłowych debiutów i filmów drugich z trzech kontynentów. Głośniej kontynuuje odkrywanie zaskakujących filmów i dokumentów muzycznych z całego świata. Sekcja Obok przybliży krótkie formy z różnych mediów: sety teledysków, animacje non-fiction, machinimę. Panel dyskusyjny Grasz? z udziałem jurorów konkursu gier wideo poświęcony będzie krytyce i estetyce gier wideo.

W tym roku na festiwalowej scenie muzycznej wystąpi berlińska artystka Tami Tamki, a także katowickie projekty: Neko Nebula, Rabbit on the Moon i Marte. Muzyczną stronę festiwalu uzupełnią osobliwe wydarzenia, które zderzą ze sobą kulturę analogową i cyfrową: „Sety z kasety” i „Kieszonkowe jam session”.

Wydarzenia towarzyszące tegorocznemu Ars Independent: wystawa mobilnych gier przygodowych studia Artifex Mundi, pokaz animacji szkolnych z Katowic i Badapesztu w nowej siedzibie katowickiego ASP, wystawa autorskich plakatów filmowych Klubu Filmowego Ambasada, a także spotkanie z technologią VR i wirtualnymi rzeczywistościami.

Ars Independent Festiwal 2015 odbędzie się w dniach 22-27 września. Wydarzenie organizowane jest przez Instytucję Kultury Katowice – Miasto Ogrodów i odbywa się w ramach obchodów 150-lecia Katowic.

Więcej informacji można znaleźć na oficjalnej stronie festiwalu: ARS Independent Festival 2015

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • http://arsindependent.pl/pl/

Adres www źródła:


Reklama
(0)
Komentarze