Zaloguj
Reklama

5 sposobów na randkę na odległość

Autorzy: Zofia Matuszczyk
Randka
Fot. shutterstock
Randka
(0)

Związek na odległość. Dla wielu jest to coś niewyobrażalnie trudnego, coś, w co nie byliby się w stanie zaangażować. Mimo to takich par jest bardzo wiele. Jeśli już jesteśmy w takim związku, wiemy, jak ciężko czasem bywa utrzymać wszystko w ryzach. Czas poświęcany naszej drugiej połówce jest tym, co pozwala na utrzymanie i rozwój relacji. Warto więc ten czas wygospodarować i spędzać z ukochaną osobą, nawet jeśli ma to być jedynie spotkanie on-line. A wbrew pozorom randka przez Internet wcale nie musi być nudna!

Reklama

Rodzajów i pomysłów na spotkania on-line jest niesamowicie dużo. W tym artykule przedstawię Wam moich 5 osobistych faworytów.

  1. Obejrzyjcie razem film

W tych czasach nawet seans filmowy tysiące kilometrów od siebie jest jak najbardziej możliwy. Sposobów na to jest kilka. Możecie włączyć telewizor i połączyć się przez telefon lub przez inne programy, które umożliwiają widzenie się. Inną alternatywą są serwisy oferujące ogrom seriali i filmów. W ramach popularniejszych możemy wziąc udział we wspólnym oglądaniu, każdy na ekranie swojego telewizora, telefonu czy komputera. Potem wystarczy już tylko zrobić popcorn, ułożyć się wygodnie i napawać oczy kolejną interesująca produkcją.

  1. Ugotujcie i zjedzcie wspólnie kolacje

Na początek poszukajcie przepisu, który Wam obojgu odpowiada i kupcie to samo wino. Następnie połączcie się poprzez wideorozmowę i ugotujcie razem wybrane danie. Możecie potraktować to jako wyzwanie – kto ugotuje i poda ładniej? Następnie ubierzcie się elegancko, zapalcie świeczkę, nalejcie sobie wina i zjedzcie razem, ciągle będąc połączeni przez wideorozmowę. Miła i „smaczna” randka gotowa. Voilà!  

  1. Idźcie na spacer

Wirtualna randka nie musi oznaczać tego, że zostajecie w domu. Wręcz przeciwnie! Zachęcam do wyjścia na zewnątrz i pójścia na spacer. Spacerowanie ma dużo zdrowotnych walorów, o których pisaliśmy tutaj (https://www.fozik.pl/wiadomosc/odkryj-zalety-spacerowania/26712), ale również pozwala na urozmaicenie Waszych spotkań on-line. Połączcie się i wyjdźcie z domu. Rekomenduję używanie słuchawek. Podczas przechadzki wyślijcie sobie zdjęcia ładnych miejsc, które mijacie i zakończcie spacer, porównując, ile przeszliście kilometrów.  

  1. Zagrajcie w „36 questions that lead to love” lub kalambury

Według badań przeprowadzonych przez psychologa Arthura Arona ludzie zakochują się szybciej, jeśli nawzajem zadają sobie personalne pytania. Wyniki te, w formie eseju, zrobiły furorę w sieci zaraz po opublikowaniu pod koniec XX wieku i pozostają popularne do tej pory. Może warto sprawdzić, jak na te pytania odpowie Twoja druga połówka? Albo możecie zagrać w inną grę – bardzo popularne kalambury! W Internecie znajdziecie mnóstwo platform oferujących możliwość zagrania w nie on-line, co może być ciekawą opcją na wirtualną randkę. 

  1. Zróbcie wirtualny wieczór PowerPointa

Ostatnimi czasy popularność zdobywają wieczory PowerPointa. Polegają na zrobieniu prezentacji na dany temat (może być to coś, co nas interesuje albo coś zabawnego) i przedstawieniu jej drugiej osobie lub grupie przyjaciół. Tę aktywność można jak najbardziej wykonać również on-line! Połączcie się przez funkcję wideorozmowy i udostępniajcie sobie nawzajem swój ekran i cieszcie się kreatywnym wieczorem!

Sposobów na wirtualne spotkania jest bardzo dużo. Nie rezygnuj więc z randek i nie ograniczaj się jedynie do rozmów telefonicznych z drugą połówką. Zamiast tego skorzystaj z naszych propozycji!

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze