Zaloguj
Reklama

Jak przebiega zabieg liposukcji?

Nogi
Fot. Panthermedia
Nogi
(5)
Zabieg liposukcji
Reklama

Liposukcja, jest zabiegiem, który wykonywany jest w szpitalu lub specjalnie przygotowanej do tego klinice. W zależności od miejsca wykonywania liposukcji, podawane jest znieczulenie miejscowe oraz ogólne.

Zabieg liposukcji - Objawy i przebieg

W zależności od miejsca wykonywania liposukcji, podawane jest znieczulenie miejscowe oraz ogólne. Przed zabiegiem pacjent nie może jeść, pić oraz zażywać określonych leków, na około 6 godzin przed zabiegiem. 

Zabieg liposukcji odbywa się w kilku etapach i polega na odessaniu tkanki tłuszczowej. Podczas jednego zabiegu usuwa się około3-3,5 litra tłuszczu (wtedy zakładam, iż zabieg wykonany jest w sposób bezpieczny dla pacjenta).
 
Jak przebiega zabieg liposukcji?

  1. Liposukcja odbywa się w kliku etapach a jej przebieg jest zależny od wielu czynników. Szczególną uwagę zwraca się na miejsce, w którym będzie wykonywane badanie, ilość tkanki, która zostanie usunięta, rodzaj stosowanej techniki. Zabieg trwa do dwóch godzin.
  2. Przebieg zabiegu liposukcji przedstawia się następująco:
  3. Lekarz wykonu jena ciele, w miejscu objętym zabiegiem małe nacięcia
  4. Przez wykonane na ciele nacięcia, wprowadzana jest kaniula, czyli mała cienka rureczka
  5. Za pomocą kaniuli chirurg rozbija komórki tłuszczowe
  6. Komórki tłuszczowe są odsysane
  7. Chirurg zaszywa wykonane na początku nacięcia

 
Większość zabiegów trwa około dwie godziny. Po zabiegu pacjenci skarżą się na szczypanie, swędzenie naciągnięcie skóry w miejscu nacięcia.

Czasem chirurg w miejscu nacięcia pozostawia cienkie, małe dreny, które zapobiegają gromadzeniu się płynu.  Po zabiegu pacjent może mieć włączone leki przeciwbólowe, w celu uśmierzenia bólu.
 
 

Piśmiennictwo
Reklama
(5)

Materiały zawarte w dziale Specjalista Radzi mają charakter informacyjny i należy je traktować jako dodatkową pomoc przy udzieleniu niezbędnej pomocy choremu oraz jako ewentualny wstęp do leczenia przez specjalistę. Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za efekty zastosowania w praktyce informacji umieszczonych w dziale Specjalista Radzi.

Komentarze