Zaloguj
Reklama

Zima - spędzaj czas na świeżym powietrzu

Autorzy: Janusz Leżała
Para
Fot. ojoimages
Para
(0)

Zima dla niektórych z ludzi to tak jak sen niedźwiedzi, nic bardziej mylnego TO CZAS na ruch jakże cenny dla naszego zdrowia i nie chodzi tylko o uprawianie dyscyplin zimowych polecam w tym okresie nordic walking gdyż jest to wspaniały relaks dla ciała, spacery lub biegi gra w piłkę nożną nawet na śniegu. Warto przy tym pamiętać by odpowiednio dostosować ubiór do panujących warunków zewnętrznych starać się nie przegrzewać gdyż sprzyja to przeziębieniom. 

Reklama

Można w tym zimowym czasie pamiętać o basenie który pomaga hartować nasz organizm można korzystać z szerokiej gamy promocji dla zdrowia prowadzonych przy przychodniach lekarskich można chodzić na jogę (szkoda że w zimowym czasie nie ma zajęć takich jak „Joga w Mieście” gdzie szerokie rzesze ludzi mogą z niej korzystać) i inne zajęcia ruchowe.

Zima to czas dostarczenia naszemu organizmowi odpowiedniej ilości witamin w tym witaminy D i wapnia micro i makroelementów, to też czas by odpowiednio dbać o naszą skórę by w mroźne i wietrzne dni pamiętać o natłuszczaniu skóry twarzy i rąk po kąpieli o balsamach lub mleczkach by nawilżać całe ciało.

A więc by w długie zimowe wieczory nie obrastać w tłuszcz nie popaść w niedźwiedzie lenistwo ruszajmy na walkę z ociężałościom i lenistwem a warto dbać o kondycję bo wszak to nasze zdrowie i radość powodują że w zimowy czas nie popadamy w depresję i łatwiej jest znieść trudności dnia codziennego, to też czas by wciągnąć do naszej walki o zdrowie znajomych i sąsiadów. Polecam ruch na świeżym zimowym powietrzu. 

Reklama
(0)
Komentarze