Zaloguj
Reklama

Yoko i John. Dni, których nigdy nie zapomnę

Współautorzy: okładka: ZNAK
Książka i okulary
Fot. medforum
Książka i okulary
(0)

Na samym początku chcę podkreślić, że nie jestem wielką fanką Beatlesów. Lenon interesował mnie w swoim indywidualnym wydaniu, bez zespołu i chaosu. Tylko on sam, wielki indywidualista, muzyk, artysta.

Reklama

Zawsze był dla mnie ciekawą postacią, muzyka jaką tworzył według moich odczuć jest niebanalna, a forma jej przekazu nieco inna niż u pozostałych artystów. Joko Ono, zawsze stała za kurtyną Johna. Kobieta o której nie wiedziałam praktycznie nic. Jonathan Cott otworzył mi oczy na te dwie postaci. Książka stanowi zbiór wywiadów, które zostały przeprowadzone z Johnem Lenonem i Yoko Ono. Nie tylko wywiad, a także prywatne rozmowy są treścią tej publikacji. Niektóre bardzo osobiste, pozwalające na prawdziwe poznanie Johna i Yoko.

fot. Wydawnictwo ZNAK

Z książki dowiemy się informacji o rozpadzie zespołu The Beatels, o samej Yoko, która nie była powodem ich rozpadu. Wzbogacona o ilustracje książka z rysunkami Johna nadaje pewien klimat całości. Na pewno czytanie wciąga, wywiady i prywatne życie tej pary to mieszanka różnych chwil, tych dobrych i gorszych.

Każdy, kto interesuje się muzyką powinien zajrzeć do tej książki. Miałam wrażenie, że słucham opowiadania kumpla, z którym piję dobrą kawę i rozmawiam o Johnie i Yoko. Historia dwóch ważnych osób dla świata muzyki, zamknięta w jednej publikacji, polecam książkę naprawdę szczerze!

Reklama
(0)
Komentarze