Zaloguj
Reklama

Wiosenne pomysły na łazienkę - liczy się szczegół

Autorzy: Madix, informacja prasowa pointb, zdjęcia: ojoimages
Relaks
Fot. ojoimages
Relaks
(0)

Kompletując wyposażenie łazienki, zaczynamy na ogół od wyboru zestawu natryskowego, wanny, umywalki, toalety czy  baterii łazienkowych. Z urządzeń tych  korzystamy wielokrotnie w trakcie dnia, muszą więc one spełniać nasze oczekiwania. Przede wszystkim liczy się tu funkcjonalność.

Reklama

Od ogółu...

Najlepiej, gdy zamontowane są w wygodnej odległości, z zachowaniem możliwego podziału na strefę suchą i mokrą (kąpielową). Uchwyty baterii powinny być łatwo dostępne i wygodne w użytkowaniu, a wylot wody dopasowany do rozmiaru umywalki, wanny lub brodzika. Coraz częściej korzysta się też z dodatkowych udogodnień w postaci mechanizmów czasowych czy bezdotykowych.  Dzisiejsza łazienka to nie tylko pomieszczenie sanitarne, lecz także miejsce codziennego relaksu. Dlatego liczy się tu również atrakcyjna i przyjazna aranżacja, której poszczególne części składowe współgrają ze sobą wizualnie, nadając całości odpowiedni klimat. Decydując się na nowy wystrój, warto jednak pamiętać, że o ostatecznym efekcie decydują nawet najmniejsze, często niepozorne detale.

…do szczegółu

Są niewielkie, pełnią pomocniczą rolę i często ich wybór schodzi na dalszy plan.
W rzeczywistości trudno nam jednak wyobrazić sobie komfort bez mydelniczek czy dozowników na mydło, kubków i uchwytów na szczoteczki, wieszaków, stojaków oraz, mieszczących najróżniejsze kosmetyki i przybory higieniczne, półek. Wybór dodatków łazienkowych to znacznie poważniejsze przedsięwzięcie, niż mogłoby się wydawać. Wymaga zwiększonej dbałości o szczegóły, zmysłu estetycznego, a często też pomysłowości. Czym zatem kierować się w finalnej fazie urządzania łazienki?


- Współczesne aranżacje charakteryzują się spójną stylistyką, łączącą wszystkie elementy dekoracyjne i funkcjonalne w jedną tematyczną całość – wskazuje Sylwia Madyda z firmy  dystrybutora wyposażenia łazienek

Reklama
(0)
Komentarze