Zaloguj
Reklama

Twoje auto dźwięczy i wdzięczy

Autorzy: AutoBoss, Informacja prasowa
Praca plastyczna
Fot. ojoimages
Praca plastyczna
(4)

Coraz częściej tuning określa się jako luksusową usługę dla wymagających klientów. Pozwala on nie tylko na zwiększenie komfortu jazdy, ale przede wszystkim na wykreowanie własnego stylu i zaznaczenie swojej indywidualności. Największym zainteresowaniem cieszą się sprzęty audio i video, które zapewniają rozrywkę w samochodzie. O tajnikach car audio i nie tylko opowiada Grzegorz Biesok - kierownik Sprzedaży Akcesoriów Auto-Boss.

Reklama

 

Chcesz poczuć siłę muzyki?

Jednym z najpopularniejszych tuningów wykonywanych w salonie Auto-Boss jest tuning akustyczny realizowany za pomocą różnych systemów nagłośnieniowych. Dzięki niemu eksperci potrafią zrobić z pojazdu prawdziwą salę koncertową - zarówno jeśli chodzi o moc jak i jakość brzmienia. Nie jest to łatwe, wiele zależy od techniki montażu.

Ważne, aby dostosować parametry dostępnych komponentów do oczekiwań klienta. System buduje się poprzez wytłumienie drzwi, wymianę głośników i radioodtwarzacza, właściwy montaż oraz osadzenie wszystkich elementów na odpowiednich podzespołach.

Etapem końcowym jest wmontowanie komponentów (głośników, przewodów elektrycznych) w elementy wewnętrznej obudowy np. w przednie słupki. Profesjonalnie zainstalowany system pozwala słuchaczowi odróżnić ścieżki dźwiękowe poszczególnych instrumentów.

Dzięki temu każdy meloman będzie miał okazję wziąć udział w prawdziwej muzycznej uczcie. Cena tuningu akustycznego kształtuje się na poziomie od kilkuset do kilkunastu tysięcy złotych. Montaż zabiera około 2-4 dni.

Jesteś zapalonym kinomaniakiem?

A może masz dziecko, które trudno zająć podczas długich podróży samochodem? Po przeróbkach multimedialnych twoja pociecha będzie mogła oglądać bajki, a dorosły pasażer w tym samym czasie swoje ulubione filmy. Wystarczy zamienić zwykły odbiornik radiowy na model radioodtwarzacza z CD i DVD, który pełnić będzie rolę stacji multimedialnej.

Stację podpina się do monitorów (ekrany LCD), które umieścić można w (lub na) zagłówkach przednich siedzeń. Bezpieczniejszą wersją, sugerowaną przez ekspertów Auto-Boss, jest system podwieszanych monitorów, które opuszcza się w dół za tylne siedzenia.

Jeśli auto ma dach panoramiczny, można zastosować konsolę między fotelami. W zależności od wymagań klienta cena przeróbek multimedialnych kształtuje się między kilkoma a kilkunastoma tysiącami złotych. Auto jest gotowe do odbioru po 3, 4 dniach.

Lubisz ekskluzywne wnętrza?

Jeśli kolor tapicerki już Cię znudził, warto zdecydować się na nową stylizację wnętrza. Kierowcy, którzy chcą nadać swoim czterem kółkom indywidualny styl, decydują się wymienić fabryczne obszycia na ekskluzywne materiały.

Klienci coraz częściej wybierają wysokiej jakości skóry i alcantary (sztuczna skóra) zamiast zwykłych tkanin, a wykonawcy oferują kilkadziesiąt rodzajów ich kolorów i nici. Można nimi obszyć nie tylko fotele czy tapicerki, ale również lewarek skrzyni biegów oraz kierownicę.

Usługa ta pozwala urozmaicić wygląd wnętrza oraz poprawić jego funkcjonalność np. obszyta kierownica nie ślizga się podczas jazdy. Eksperci przestrzegają, że samochód musi być nowy, aby efekt usługi był trwały. Ceny kształtują się na poziomie od kilku do kilkunastu tysięcy złotych. Cały proces zabiera około 4 dni.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • zdjęcia: ojoimages

Reklama
(4)
Komentarze