Zaloguj
Reklama

Sposoby na spędzenie wolnego czasu w upalne dni

Autorzy: Patrycja Piechaczek
Źródło: opracowanie własne
Jazda na rowerze
Fot. ojoimages
Jazda na rowerze
(4)

Z niecierpliwością czekamy na ciepłe dni. Słoneczna pogoda wyzwala w nas więcej energii, lepiej się czujemy.

Reklama

Miesiące letnie są czas, w którym większość nas wybiera się na urlop. Mamy więcej czasu wolnego, który warto efektywnie wykorzystać z rodziną lub w gronie przyjaciół.

Co można robić w upalne dni?

Oto kilka propozycji. W gorące dni szukamy ochłody nie tylko w domu, ale również w różnych innych miejscach. Najważniejsze, aby schronić się przed negatywnym działaniem promieni słonecznych, wysoką temperaturą oraz by schładzać i nawadniać organizm.

Dobrym a zarazem pysznym sposobem na ochłodę są koktajle oraz inne owocowe desery na zimno, tym bardziej, iż w okresie letnim mamy łatwy dostęp do różnego rodzaju owoców. Wspólne przygotowywanie słodkości może byc świetna zabawą. Skutecznym rozwiązaniem są też kąpiele, prysznice w chłodnej wodzie, moczenie stóp w zimnej, ale nie lodowatej wodzie z dodatkiem odpowiednich olejków. Warto też rozważyć montaż rolet lub zasłon w oknach. Doskonałym sposobem na ochłodę jest zastosowanie wentylatorów, które skutecznie schłodzą wnętrze naszego domu.
 fot. ojoimages

Wolny czas w ciepłe dni można spędzić również w sposób aktywny na łonie natury co niesie ze sobą wiele korzyści. Ochłodę znajdziemy na basenach czy innych kąpieliskach. Należy jednak przy tym pamiętać, aby unikać bezpośredniego działania promieni słonecznych na organizm. Warto zaopatrzyć się w parasolkę czy namiot. Jest to bardzo korzystna forma spędzenia wolnego czasu, ponieważ wiąże się z odpoczynkiem oraz aktywnością fizyczną, a co za tym idzie, poprawą kondycji fizycznej, np. poprzez pływanie.

Reklama
(4)
Komentarze