Zaloguj
Reklama

Recenzja książki “Zagubione niebo” Katarzyny Grocholi

Okładka książki
Fot. medforum
Okładka książki
(0)

Książka „Zagubione niebo” to zbiór opowiadań o wszystkich uczuciach i emocjach, których doświadcza człowiek. Forma przekazu jest bardzo interesująca – książka składa się z kilkunastu opowiadań - każda historia wywołuje inne odczucia. Większość z nich ma szczęśliwe zakończenie, jednak w niektórych momentach nachodzi nas refleksja na temat naszego życia i szczęścia.

Reklama

Miłość, tęsknota, rozstanie, strata, smutek, radość, pożądanie – to główne tematy opowiadań. Na każdym etapie swojego życia doświadczamy tych emocji. Uderzające jest to, że czasami jedno niedomówienie przekreśla naszą szansę na szczęście. Uciekamy, ponieważ boimy się nieznanego.

W książce „Zagubione niebo” nie brakuje przypadkowych spotkań, odnalezienia po latach, wybaczania. Zdajemy sobie sprawę, z tego, iż nasze życie może się zmienić w każdej chwili. Z pozoru niewłaściwe decyzje mogą okazać się najlepszymi w życiu.

Tytułowe „Zagubione niebo” to coś do czego dąży każdy z nas. Niebo kojarzy się nam z dobrem, lekkością, przejrzystością, szczęściem - czymś z pozoru nieosiągalnym. Jednak w każdym momencie swojego życia możemy je odkryć. To my sami decydujemy czy się do niego zbliżamy czy się od niego oddalamy.

Książka Katarzyny Grocholi pokazuje, że zawsze warto marzyć, wierzyć i walczyć o swoje szczęście. Nigdy nie należy się poddawać, nie wolno się bać. I należy pamiętać, że czasami warto wyjść poza swój świat i przejrzeć się w oczach kogoś innego. Z pozoru beznadziejne sytuacje mogą okazać się kluczem do szczęścia.

Reklama
(0)
Komentarze