Zaloguj
Reklama

Recenzja książki: „Ocenianie efektów szkolenia, czyli metody i problemy ewaluacji"

Autorzy: Aleksandra Miler, okładka: GWP
Ocenianie efektów szkolenia
Fot. wyd. GWP
Ocenianie efektów szkolenia
(0)

„Ocenianie efektów szkolenia, czyli metody i problemy ewaluacji" to poradnik dla trenerów stworzony przez Jacka Woźniaka.

Reklama

Omawia w nim charakterystyczne cechy szkoleń, między innymi dotyczące rozwiązywania problemów i opisuje, jak trener powinien sobie radzić z wprowadzaniem poszczególnych działań, aby szkolenia okazały się efektywniejsze dla pracowników i pracodawców.

W książce otrzymujemy szerokie informacje dotyczące historii szkoleń, jak także zostajemy zapoznani z nowoczesnymi metodami i podejściem takiego rodzaju edukacji. Dzięki teoretykom i klasykom teorii zarządzania otrzymując poprzez to walor naukowy.
Książka pisana jest branżowym i profesjonalnym językiem.

W pierwszym rozdziale zostają określone typy szkoleń:


„Szkolenia zamknięte (organizowane przez firmy dla swoich pracowników) i szkolenia otwarte (organizowane przez firmy szkoleniowe dla pracowników z rożnych firm) wyróżnić szkolenia w ramach projektu społecznego.

Odbiorca myśli autora zostaje zapoznany o:

  • Tradycyjnych metodach ewaluacji takimi, jak metoda Krikpatrica – rozbija się o cztery poziomy oceny – ze wzgląd na reakcję, naukę, zachowanie.
  • Przejrzystymi tabelami, gdzie zamieszczone są testy, wzory.


Autor informuje o wielu innych niesamowitych podpowiedziach, które wzmocnią uwagę trenera na przeprowadzanie zmian  w dotychczasowych i nowych coachingach.

Gorąco zapraszam nie tylko trenerów do zapoznania się z innym spojrzeniem na dany problem.

Reklama
(0)
Komentarze