Zaloguj
Reklama

Motywacja kluczem do sukcesu!

Autorzy: Informacja prasowa: NaturHouse
Dylemat z dietą
Fot. panthermedia
Dylemat z dietą
(0)

Po weekendzie, od jutra – od tego stwierdzenia najczęściej zaczynamy odchudzanie.  Początek wydaje się banalnie prosty, ale wytrwać w tym postanowieniu jest bardzo ciężko. Dlaczego rozpoczynając kurację odchudzającą tak szybko się poddajemy i ulegamy pokusom? Na te pytanie znajdziesz odpowiedz w artykule poniżej. 

Reklama

Najczęściej brak nam odpowiedniego nastawienia, silnej woli i motywacji, która jest kluczem do sukcesu. Dzięki niej możemy zmienić dużo w życiu i w naszej sylwetce. Bez odpowiedniej motywacji i postawionego celu, wszelkie wysiłki związane z podjęciem diety czy rozpoczęciem aktywności fizycznej w krótkim czasie skazane są na porażkę

Najważniesze to wyznaczyć sobie cel, do którego będziemy dążyć - sukienka w mniejszym rozmiarze, wyjazd na wakacje i perspektywa pokazania się w kostiumie kąpielowym. Musi być realistyczny i możliwy do zrealizowania. Jeśli postanowimy schudnąć 5 kg w kilka dni możemy łatwo się zniechęcić i poddać. Aby osiągnąć założony efekt, musimy być odpowiednio zmotywowani, bo na drodze do wymarzonej wagi, czekać na nas będzie sporo pokus i na pewno trzeba będzie zrezygnować z kilku przyzwyczajeń. Motywacja działa jak „motor”; popycha nas do działania, pozwala pokonać przeciwności, daje siłę. Odpowiednio dozowana daje niemal gwarancję sukcesu.

„Gdy decydujemy się na kurację odchudzającą, motywacja jest niezwykle ważna. Najlepiej działa ta pozytywna, wzmacniana przez pochwały czy nagrody. Każdy, nawet niewielki sukces przybliża nas do upragnionego, większego celu. Czasem jednak trzeba dać wyraz swemu niezadowoleniu z niedostatecznych efektów, aby jeszcze bardziej zmotywować się do pracy” – radzi Beata Prusińska, ekspert z centrum dietetycznego

Dla każdego z nas motywacją jest inny bodziec; dla jednych wystarczająca jest pochwała czy dobre słowo usłyszane od najbliższych. Dla innych siłą napędzającą będzie świadomość tego jak będą się czuli i wyglądali po zakończonej kuracji. Niezależnie jednak od tego co nas motywuje, ważne że bez odpowiedniego wsparcia i stymulacji psychicznej, nasze szanse na powodzenie będą niewielkie.
Siła jest w nas, trzeba ją tylko obudzić i odpowiednio wykorzystać. Pomóc nam w tym mogą profesjonalne konsultacje np. z dietetykiem, który nie tylko rozpisze smaczną, urozmaiconą dietę, ale również wysłucha, wzmocni psychicznie i pomoże wytrwać w postanowieniach. Obierzmy sobie cel, ale nie poprzestawajmy na nim! Nie przytyliśmy wczoraj i nie schudniemy jutro! To długotrwały proces.

Reklama
(0)
Komentarze