Zaloguj
Reklama

Joga - przez ruch do podświadomości

Autorzy: Natalia Heczko
Joga na plaży
Fot. ojoimages
Joga na plaży
(5)

Joga to związek między ciałem, umysłem i świadomością. Już po kilku dniach ćwiczeń możemy zauważyć znaczną poprawę samopoczucia. Joga pozwala nam odkryć ogromną pozytywną energię jaka w nas drzemie. Sprawia, że stajemy się pogodniejsi, zrelaksowani i odprężeni.

Reklama

Osoby ćwiczące jogę doskonale znają powiązania jakie istnieją między aktywnością fizyczną, sposobem odżywiania, kontaktami międzyludzkimi a naszym zdrowiem i samopoczuciem. W wyniku głębokiego kontaktu z własnym wnętrzem i oczyszczenia ciała poprzez ćwiczenia doskonale dbamy o całościowy rozwój, fizyczny jaki i emocjonalny i duchowy. Joga, dzięki przenikaniu się cielesności z duchowością, jest doskonałym narzędziem służącym do pracy nad sobą i to dobrodziejstwo zostało zauważone również w psychoterapii.

Wiele chorób i dolegliwości ma charakter psychosomatyczny, czyli uwarunkowany wpływem psychiki na ciało, proces powrotu do zdrowia powinien przebiegać na płaszczyźnie ciała jak i umysłu.

Aby zastosować dobroczynny wpływ praktyki jogi w radzeniu sobie z cierpieniem, lękiem czy negatywnymi schematami potrzeba dobrego nauczyciela/przewodnika oraz chęci do podejmowania nowych wyzwań.

Osoby zgłaszające się na różne terapie najczęściej oczekują zmiany, ale takiej zmiany która nie będzie się wiązała z żadnymi przykrościami czy nieprzyjemnościami. Jak wiemy sukces osiągają tylko osoby zdeterminowane o silnym charakterze. Gdy myślimy o jodze nie mamy świadomości, że wiąże się ona z ciężką pracą nad sobą, zarówno w obrębie ciała jak i psychiki.

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Fozik.pl, zdjecia: ojoimages

Adres www źródła:


Reklama
(5)
Komentarze