Zaloguj
Reklama

Jak wygrać ze zmęczeniem?

Autorzy: Aleksandra Miler
Plaża
Fot. ojoimages
Plaża
(2)

Zmęczenie jest pierwszym symptomem osłabienia organizmu. Wpływa na to wiele elementów.

Reklama

Są to:

po pierwsze - stres, jakiego doświadczamy na różnych płaszczyznach życia.  Drugim zaś,  nieodpowiednia  dieta, która zawiera mało witamin potrzebnych do prawidłowego funkcjonowania ciała i umysłu.  Kolejnym – prawdopodobnie najważniejszym – jest niedostateczna ilość snu. Osoba dorosła powinna spać w granicach ośmiu godzin dziennie.

Jakie są objawy zmęczenia?  

Zmęczenie objawia się na różne sposoby: często oddajemy się drzemkom w ciągu dnia, jesteśmy rozkojarzeni, nie potrafimy się skupić. Wyczerpanie fizyczne i psychiczne to nie tylko przejawy wewnętrzne. Jego ślad odbija się również na naszej twarzy. Cera staje się szara. Oczy  zaczerwienione, powieki opuchnięte – podobnie, jak zaraz po przebudzeniu. Każda z tych oznak może występować z osobna, jak również razem.  

Zmień tryb życia na zdrowy

 Zmęczenie można niwelować poprzez zmianę nieprawidłowych nawyków. Po pierwsze – dostarczać organizmowi odpowiednia dawkę snu. Po drugie – zaleca się przyjmowanie właściwej ilość witamin i mikroelementów. m.in.: prowitaminę A (beta karoten), żelazo. Prowitamina A, znajduje się w suszonych morelach i wpływa na odbudowę naskórka oraz odpowiada za odnowę włókien kolagenowych (opóźnianie procesu starzenia).

Żelazo wpływa na proces wzrostu, zwiększa odporność organizmu, zapobiega zmęczeniu.  Po trzecie – odświeżyć cerę na zewnątrz poprzez używanie kremów i maseczek dotleniających.  

Piśmiennictwo

Źródło tekstu:

  • Fozik.pl, zdjęcia: ojoimages

Adres www źródła:

Kategorie ICD:


Reklama
(2)
Komentarze