Zaloguj
Reklama

“Jak radzić sobie w upały" – 5 skutecznych sposobów na upał

Autorzy: Informacja prasowa: Mówisz Masz
Basen
Fot. ojoimages
Basen
(0)

Upalne dni to niedołaczny element letnich miesięcy. Nieststy dla wielu osób wysokie tempereatury są uciązliwe, dlatego przygowaliśmy dla Paśstwa kilka porad jak przetrwac ten okres.

Reklama

Sposób 1. Nawadniaj organizm. W upały powinniśmy wypijać, co najmniej 3 litry wody mineralnej dziennie. Organizm bardzo szybko wraz z potem traci wodę i elektrolity oraz sole mineralne. Soki warzywne (bez cukru) z dużą zawartością natki pietruszki oraz selera a także pomidorów uzupełnią niedobory potasu. Jego brak to częsta przyczyna obrzękniętych stóp. Warto też korzystać z dobrodziejstw ziół. Szczególnie polecam picie ziół – mówi dr. Beata Stopińska – lekarz dermatolog. Wiele moich pacjentek skarży się na problemy z krążeniem żylnym i limfatycznym, oraz wykazują sporą tendencję do obrzęków. Dla nich polecam kurację doustną w formie specjalnych ziół do picia o działaniu drenującym. Na opuchnięcia jeszcze skuteczniejszy jest drenaż limfatyczny, który pobudza ośrodki limfy i po 40 min nasze ciało czuje się jakby spadło z niego 5kg – dodaje.

 

Sposób 2. Dobierz odpowiedni ubiór. W upalne dni najlepiej dobierać jasne, zwiewne i lekkie kreacje z naturalnych materiałów. Zapewnią one większy przepływ powietrza i tym samym większy komfort. Nie zapomnij też o nakryciu głowy, które uchroni przed udarem.

 

Fot. ojoimages

 

Sposób 3. Korzystaj ze słońca odpowiedzialnie. Gdy nadejdą upały i temperatury ponad 30 C’ na dworze, najlepiej spędzać czas w cieniu. Unikaj ekspozycji słonecznej w godzinach 11:00–14:00, kiedy nasłonecznienie jest najsilniejsze. Jeśli wychodzisz na dwór, nałóż odpowiedni krem z filtrem, co najmniej SPF 30. Ponieważ promienie słoneczne stymulują powstawanie przebarwień i zaostrzają niektóre problemy skórne np. trądzik różowaty, zmiany naczyniowe, i oczywiście przyspieszają procesy starzenia (poprzez powstawanie wolnych rodników) stosowanie preparatów fotoochronnych jest niezbędne. Nowością na rynku i moim wyborem tego lata jest filtr w sprayu – mówi doktor Stopińska. 

Reklama
(0)
Komentarze