Zaloguj
Reklama

Dieta Agaty czyli książka Agaty Jędraszczak

Współautorzy: zdjęcie: kuchniaagaty.pl
Efekty diety
Fot. ojoimages
Efekty diety
(3)

Powiem tyle: szybko, smacznie i na temat - ale to szczerze za mało, by wyrazić moje zadowlenie z tej publikacji. Agata Jędraszczyk z wykształcenia prawnik, pasjonuje się  gotowaniem i przyrządaniem smacznych i zdrowych potraw. Zaczynała od robienia potraw dla rodziny, dzieliła się swymi przepisami z innymi na blogu, aż napisała tą książkę.

Reklama

Na rynku jest tyle dietetyczno-żywienioych książek, że szczerze trudno jest teraz zaopatrzyć się w coś naprawdę dobrego, co nie zamydli nam oczu, a naprawdę wprowadzi rewolucję do kuchni. Książka "Dieta Agaty" składa się z kilku rozdziałów, które stanowią: śniadania, przekąski i przystawki, sałatki, zupy i dania główne oraz ciasta, desery, napoje.

Tak naprawdę mamy doczynienia z kilkunastoma przykładami gotowych pomysłów na menu dnia. Z Agatą nie zapomnimy o żadnym posiłku, bo jak widzicie rozdizały są tak podzielone, że na każdą porę dnia znajdziecie coś dla siebie. Uważam, że warto wprowadzić w swoją codzienność przepisy Agaty.

Nie są one ani bardzo kosztowne, ani czasochłonne. Mogę przyznać szczerze, że są naprawdę rozsądnie ułożone patrząc z perspektywy przeciętnego polaka. Na każdą kieszeń i z smacznym pomysłem.

Każdy przepis składa się z informacji o kaloryczności potrawy, ilości porcji, złotej myśli Agaty, którą postanowiła się podzielić z czytelnikami, oczywiście są składniki, sposób przygotowania, rady i przede wszystkim zdjęcia jedzenia, które przyciągają uwagę. Na sam widok chce się jeść i przygotować jeden z pomysłów Agaty.

To bardzo dobra książka dla osób, które są zabiegane w życiu codziennym. Proste przepisy nie wymagają zbyt wiele czasu, ani wysiłku a są pomysłowe, zdrowe i smaczne. Nie spotkamy się tu z ociekającymi tłuszczem fast foodami, czy ciężkimi potrawami, które na samą myśl dodają nam kilogramów.

Znajdziecie tu przepis na np. zapiekankę kalafiorową z ciecierzycą czy dzikiego łososia z balsamiczną nutą. Brzmi ciekawie prawda?

Zachęcam do bliższego zaprzyjaźnienia się z egzemplarzem tej książki :)

Reklama
(3)
Komentarze