Zaloguj
Reklama

Baseny Mineralne - zdrowie i relaks na wiosnę!

Autorzy: informacja prasowa Malinowych Hoteli
Wakacje
Fot. ojoimages
Wakacje
(0)

W zeszły piątek 22 lutego odbyło się uroczyste otwarcie Basenów Mineralnych Solec-Zdrój. To jedyny w Polsce obiekt, posiadający mineralną wodę leczniczą, której działanie związane jest z pozytywnym wpływem na organizm człowieka. Według klasyfikacji jest to najsilniej zmineralizowana woda o zawartości aktywnych związków siarki ok. 900 mg/l. W warunkach naturalnych posiada najwyższe stężenie tych związków na świecie.

Reklama

Nowo powstały kompleks składa się z basenu rekreacyjnego oraz mineralnego basenu leczniczego. Zlokalizowany w jednym z najstarszych i najpiękniejszych polskich uzdrowisk, stanowi cenną bazę uzdrowiskowo-rekreacyjną regionu świętokrzyskiego. Nazwa pochodzi od wysokozmineralizowanej, leczniczej wody siarczkowej wydobywanej ze źródła Malina z Solca-Zdroju, która wykorzystywana jest właśnie w mineralnym basenie leczniczym.

Kąpiele siarczkowe wykazują działanie przeciwzapalne. Zmniejszają dolegliwości bólowe, obrzęki, poprawiają ruchomość stawów. Wpływają korzystnie przy chorobach przemiany materii, obniżają poziom cholesterolu, kwasu moczowego i glukozy - mówi Dr n. med. Marek GrabskiWpływ kąpieli na organizm zaczyna się już od momentu kontaktu skóry z wodą poprzez łagodne złuszczanie naskórka. Działanie to wspomagają bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości wody siarczkowej. Uznaje się, że wchłonięciu ulega 10% związków siarki zawartej w wodzie siarczkowo-siarkowodorowej słonej. Im wyższe stężenie roztworu, tym większe wchłanianie i lepsze efekty leczenia uzdrowiskowego - dodaje.

W obiekcie korzystać można z kompleksu saun (ziołowej, parowej i fińskiej), wypoczywalni ze strefą Wellness i wanny SPA, zabiegów leczniczych i rehabilitacyjnych, a także konsultacji lekarskich.  Na terenie basenów znajduje się Centrum Zdrowia oferujące zabiegi z zakresu lecznictwa uzdrowiskowego (kąpiele siarczkowe, borowinowe, fizykoterapia, kinezyterapia, terapia manualna, masaże)

Baseny Mineralne Solec Zdrój to jedna z pierwszych w Polsce inwestycji, realizowanych wspólnie przez samorząd i prywatną spółkę. Partnerzy projektu to Gmina Solec-Zdrój - koncesjodawca oraz Spółka Malinowe Hotele - koncesjonariusz, właściciel hoteli: Malinowy Zdrój w Solcu-Zdroju oraz Malinowy Dwór w Świeradowie.

Projekt jest uzupełnieniem bazy lecznictwa uzdrowiskowego Solca-Zdroju oraz regionu buskiego.

Piśmiennictwo

Informacja prasowa


Reklama
(0)
Komentarze