Zaloguj
Reklama

ABC przygotowania stroju

Autorzy: Juicy Marketing, informacja prasowa, zdjęcia: ojoimages
Szafa
Fot. ojoimages
Szafa
(0)

Ubiór jest jedną z ważniejszych form wyrazu. Nic więc dziwnego, że powiedzenie jak cię widzą, tak cię piszą na dobre zakorzeniło się w naszej kulturze. Aby dobrze wyglądać warto zatroszczyć się o garderobę. Odpowiednia pielęgnacja tkanin pozwoli długo cieszyć się ulubioną sukienką, żakietem, czy swetrem z delikatnej wełny.

Reklama

Nie trzeba być szefową amerykańskiego Vogue, aby wiedzieć, że troska o tkaniny to podstawa. Wystarczy własny styl, kilka ulubionych ubrań i wiedza, jak o nie zadbać. Pranie, suszenie i prasowanie. Te trzy kroki opanowane do perfekcji sprawią, że wymiana garderoby będzie przyjemnością, a nie koniecznością.

Etap pierwszy - pranie

Każdemu z nas chociaż raz zdarzyło się zafarbować, rozciągnąć, bądź skurczyć ubranie podczas prania. Najprawdopodobniej było to spowodowane niedostosowaniem temperatury wody do rodzaju tkaniny. Warto pamiętać, że materiały delikatne np. jedwab, czy wełna powinno prać się ręcznie używając detergentów w płynie.

Nie można również pozostawiać ich w wodzie na dłużej niż kilka godzin. Bawełna – materiał, w którym nasze ciało „czuje się” doskonale jest mniej wrażliwa na pranie. Bawełniane T –shirty, czy sukienki śmiało można prać w pralce, nawet w wysokiej temperaturze przy użyciu proszków.

Sen z powiek niestety spędzają nam uciążliwe plamy. Na rynku dostępnych jest wiele środków odplamiających. Najskuteczniejsze są te, zawierające więcej aktywnego tlenu niż proszek do prania. Nie można jednak używać ich bezpośrednio na metalowe guziki i klamerki. Odradza się także stosowanie odplamiaczy na wełnie, jedwabiu lub skórze.

  

Etap drugi – suszenie

Choć suszarki elektryczne niesamowicie ułatwiają życie, dla tkanin niekoniecznie są najlepszym rozwiązaniem. Chyba, że jest to bawełna. Bezpieczniejszą formą jest jednak suszenie tradycyjne. Ale w tym wypadku trzeba znać kilka sprawdzonych metod, aby zapobiec m.in. rozciąganiu się tkanin. Na początku należy dobrze strzepnąć ubranie.

Reklama
(0)
Komentarze