Zaloguj
Reklama

Jedzenie nadające cerze zdrowy wygląd

Jedzenie nadające cerze zdrowy wygląd
Fot. ojoimages
(5)

Zdrowia i promienna cera jest ważnym elementem, który świadczy o naszym podejściu do ciała, zdrowym trybie życia oraz o stanie zdrowia.

Ważne jest, żeby kontrolować to co jemy, gdyż „śmieciowe”, niezdrowe jedzenie może mieć negatywne konsekwencje dla naszej skóry.

Kakao ma właściwości dzięki, którym nasza skóra będzie bardziej nawilżona a co za tym jędrniejsza i elastyczna. Ciemna czekolada zawiera flawonoidy. Mają one zdolność do zwalczania wolnych rodników, które niszczą zdrowe komórki i wywołują mutacje. Codzienna dawka kakao pomaga zapobiec takim chorobom jak choroba wieńcowa, udar i niektórym rodzajom nowotworu.

Jogurt ma silne właściwości nawilżające dodatkowo dzięki zawartości cynku łagodzi występowanie wyprysków. Jest on również dobrym środkiem oczyszczającym dlatego można stosować go jako bazę pod różne maseczki w zależności od potrzeb cery dodawać inne składniki.

Owoc granatu zawiera w sobie witaminę C, niacyny, potas, błonnik,białko oraz kwasy organiczne. Chroni przed działaniem wolnych rodników, zmniejsza pory i trądzik, przyspiesza gojenie stanów zapalnych oraz wyrównuje koloryt i ujędrnia cerę.

(5)
Reklama
Komentarze