Zaloguj
Reklama

Piękna skóra również zimą

Autor/autorzy opracowania:


Piękna skóra również zimą
Fot. ojoimages
(0)

Zima jest piękną porą roku, o tym wie na pewno każdy z nas, zabawy na śniegu, jazda na sankach, nartach, czy łyżwach to fantastyczny czas.

Nie tylko dla dzieci niesamowitą frajdę sprawiają, ale również dorośli przy takich zabawach niezły ubaw mają. Jednak aby w pełni korzystać z uroków zimy, odpowiednio zadbać o siebie musimy.

Nie tylko o najmłodszych, mimo że każde dziecko na szczególną pielęgnację zimą zasługuje ale również o siebie, stan swojej skóry, bo ona teraz narażona jest na czynniki zewnętrzne i opieki potrzebuje.

Dodatkowo wilgotność w naszych mieszkaniach znacznie spada, skóra może stać się przesuszona i gdy wyjdziemy na podwórko zetkniemy się z niską temperaturą, staje się dużo bardziej narażona.

Podstawową kwestią jest nawilżenie skóry od środka, bo więcej wody przez naskórek tracimy właśnie zimą, jeżeli zadbamy o odpowiednią ilość wody, herbatek, te problemy przeminą.

Teraz zwróćmy szczególną uwagę na skórę naszej twarzy, bo specjalnej pielęgnacji i ochrony wymaga zaczynając od oczyszczenia preparatami o neutralnym pH, specjalistyczny krem też bardzo pomaga.

Musi on być bogaty w składniki odżywcze, odpowiednio nawilżający, przed wiatrem i mrozem dobrze zabezpieczający. Są też specjalne kremy stosowane zimą, więc taki też kupić sobie możemy, nieważne czy to z Dave, czy Nivea, jaki tylko chcemy.

(0)
Reklama
Komentarze