Zaloguj
Reklama

Forum: Mężczyzna - zdrowie i kondycja

Temat: Problem z rankami na penisie (3)

 • Problem z rankami na penisie
  Początkująca
  Zalogowani użytkownicy mają możliwość budowania własnego statusu na forach grupy Medforum.
  Po napisaniu odpowiedniej ilości postów przy avatarze pojawi się odpowiedni status.
   Początkujący/ca - mniej niż 100 postów
   Wtajemniczony/na - pomiędzy 101 a 300 postów
   Forumowicz/ka - pomiędzy 301 a 1200 postów
   Komentator/ka - pomiędzy 1201 a 3600 postów
   Lider/ka opinii - pomiędzy 3601 a 6000 postów
   VIP - więcej niż 6001 postów

  Witam,
  Ponad rok temu na penisie mojego męża po stosunku zaczęły pojawiać się takie małe piekące ranki. Poszedł do lekarza ten przypisał mu i mnie antybiotyk. Ranki się zagoiły ale po miesiącu znowu ten sam problem. Potem zaczęły pojawiać się tez w momencie kiedy nie było współżycia. Był u chyba czterech dermatologów. Zapisywali mu maści. Jeden nawet go leczył na opryszczkę. W końcu pobrano część naskórka i zrobiona badanie histopatologiczne. Wynik: Ogniskowy rozrost nabłonka płaskiego z cechami infekcji HPV, z niewielkiego stopnia atypią - papulosis bowenoidalis?
  Lekarz stwierdził wtedy że jedyną opcją leczenia jest wymrażanie. Mąż długo nie mógł się przekonać do tego i poszedł do innego dermatologa, który stwierdził że tu nie ma co wymrażać, że to są zmiany otarciowe, zalecił stosowanie środków nawilżających w trakcie stosunku i dał maść. Jednak problem dalej się pojawia. Ranki są tylko w jednym miejscu. Ja byłam badana kilkukrotnie ginekologicznie. Cytologia nic nie wykazała. Nie wiemy już co robić. A do tego staramy się o dziecko. Proszę o jakąś rade

 • Problem z rankami na penisie
  Ekspert na forum

  Bowenoid papulosis jest wywoływana przez infekcję wirusem HPV. W części przypadków zmiany ulegają samoistnej regresji, w innej części potrzebne jest wymrażanie lub usunięcie laserowe tych zmian.

  T.Markowski - lekarz
  Odpowiedzi na forum nie są lekarskimi poradami specjalistycznymi, mają wyłącznie charakter informacyjny i nie zastąpią wizyty u lekarza.

 • Problem z rankami na penisie

  Lekarz dermatolog stwierdził że tam nie ma co wymrażać. Tyle ze ranki co raz się odnawiają, najczęściej po stosunku, i mąż potrzebuje prawie miesiąca przerwy żeby się zaleczyło.

 • Reklama
  Czy wiesz, że za każdą dodaną wypowiedź otrzymujesz punkty w rankingu użytkowników?
Zobacz inne dyskusje