Zaloguj
Reklama

Forum: Sprawy łóżkowe

Temat: Komentarze do: Zaburzenia seksualne u kobiet z cukrzycą (5)

• Komentarze do: Zaburzenia seksualne u kobiet z cukrzycą
    Gość
    Treść zablokowana przez moderatora
  • Reklama
    Gość

u mnie przez cukrzyce co kilka tygodni pojawiala sie infekcja pochwy, bylo to straszne! ciagle bieganie do lekarzy i oczywiscie brak seksu przez infekcje... w koncu pewnien lekarz zalecil mi robic sobie kuracje probiotykiem gienkologicznym Lactovaginal, ktory dostarcza zywe szczepy bakterii lactobacillus, ktore kolonizuja pochwe i tym chronia ja przed szkoliwymi bakteriami, robie sobie wiec co kilka tygodni te kuracje i nie mam juz infekcji pochwy!! okazalo sie ze jednak da sie uniknac infekcji nawet podczas cukrzycy

Gość

podczas cukrzycy czesto kobiety maja problem z nawilzeniem pochwy, moja przyjaciolka ktora choruje na cukrzyce miala suchosc pochwy, co szczegolnie przeszkadzalo jej podczas wspolzycia, w koncu udala sie z tym problemem do ginekologa, ktory zalecil jej zastosowac przez kilka kolejnych dni globulki hydrovag o wlasciwosciach nawilzajacych, po kuracji nie miala juz problemu z nawilzeniem pochwy, pomimo cukrzycy nawilzenie miala juz bardzo dobre, dobrze wiedziec o takich globulkach

• Reklama
    Gość

Cukrzyca daje często objawy dyskomfortu w okolicach narządów płciowych ca jest związane z nadmiernym wysuszeniem śluzówki. Rozwiązaniem są preparaty nawilżające, stosowane miejscowo, a także używanie do codziennej higieny emulsji provag, której naturalne składniki( wyciąg z aloesu, alantoina,pantenol, gliceryna, oraz glikol kaprylowy- działaja nawilżająco,oraz łagodząco) . Emulsja zawiera też metabolity kwasu mlekowego pozwalające uniknąć infekcji grzybiczych i powikłań bakteryjnych- a są to problemy na które narażone są osoby z cukrzycą bardziej niż kobiety bez tego problemu.

Gość

ja również jestem cukrzykiem i równiez mnie spotkał problemy suchości pochwy. Zazwyczaj wystarcza mi samo używanie płynu do higieny intymnej lacibios femina w żelu i zmniejsza się ryzyko infekcji lub upławów intymnych. Jedynie w sytuacji wyjazdów wakacyjnych kupuję sobie dodatkowo probiotyk doustny żeby zwiększyć ochronę.

Reklama
Zobacz inne dyskusje