Zaloguj
Reklama

Zimowe sporty – sposób na aktywność

Autorzy: Katarzyna Kurek
Góry, zima
Fot. ojoimages
Góry, zima
(5)

Zimową porą, choć trudniej zmobilizować się do aktywności fizycznej, to nie jest to niemożliwe. Warto spróbować czegoś nowego i zdobyć nowe umiejętności. Dodatkowo dzięki zimowej aktywności możemy spalić dużo zbędnych kalorii. Wybór sportów zimowych jest duży: łyżwiarstwo, narciarstwo zjazdowe, snowboard, narciarstwo biegowe i hokej, to tylko niektóre w których warto spróbować swoich sił.

Reklama

NARCIARSTWO BIEGOWE

Osobom lubiącym biegać latem polecić można na zimę narciarstwo biegowe. Wystarczy leśna ścieżka lub park, kilka centymetrów śniegu i można szybko oraz skutecznie wzmacniać mięśnie całego ciała. Technika biegania nie jest trudna, dlatego łatwo nabyć nowe umiejętności nawet, kiedy nasza forma fizyczna nie jest taka dobra, jak u sportowców. Narciarstwo biegowe jest przyjemną formą aktywności dla każdego niezależnie od wieku.

ŁYŻWIARSTWO

Lodowisko to miejsce zarówno dla osób dopiero uczących się jeździć jak i dla zaawansowanych. Koszty wstępu na lodowisko są niskie, a sprzęt można wypożyczać na miejscu. Jazda na łyżwach wzmacnia mięśnie nóg, pośladków i pleców. Jedyną umiejętnością niezbędną jaką należy posiąść w trakcie nauki jazdy, jest umiejętność zachowania równowagi.

NARCIARSTWO ZJAZDOWE i SNOWBOARD

Nauka jazdy na nartach nie należy do łatwych, ale warto na pewno spróbować. Dla osób zaczynających jazdę przeznaczone są stoki o małym nachyleniu i koniecznie naukę należy zacząć z instruktorem lub osobą dobrze jeżdżącą na nartach po to, aby nie zrobić sobie krzywdy. Na początek można skorzystać z wypożyczalni sprzętu, ponieważ zakup nart jest kosztowny i dobrze jest wstrzymać się z nim przynajmniej dopóki nie przekonamy się, czy to sport dla nas.

Warto rozważyć drugą opcję – jazdę na snowboardzie, jeśli nie przypadnie nam do gustu jazda na nartach. Niezależnie od wyboru sportu zimowego pamiętać należy, że każda forma aktywności przyczynia się do zachowania lepszego zdrowia i samopoczucia.

Reklama
(5)
Komentarze