Zaloguj
Reklama

Woda jak peeling

Autorzy: PR Executive
Wakacje
Fot. ojoimages
Wakacje
(0)

Wody o niezwykłych właściwościach odkrywano na całym świecie, ale na szczególną uwagę zasługuje jedna z nich – woda siarczkowa. Wpływ kąpieli siarczkowych na organizm  zaczyna się już od momentu kontaktu skóry z wodą poprzez łagodne złuszczanie  naskórka a następnie stymulację  procesów odnowy.

Reklama

Woda siarczkowa odkryta została w Polsce jeszcze w ubiegłym stuleciu, ale z jej zalet w pełni nauczyliśmy się korzystać całkiem niedawno. Co w niej niezwykłego? Woda siarczkowa po zetknięciu ze skórą działa na nią jak naturalny peeling. Dodatkowo działanie peelingujące wspomagają bakteriobójcze i grzybobójcze właściwości. Kąpiele siarczkowe wykazują ponad to działanie przeciwzapalne uczestnicząc w procesach obrony antyoksydacyjnej organizmu – mówi Agnieszka Jonik, kierownik SPA Malinowy Dwór, centrum specjalizującego się w zabiegach na bazie wody siarczkowej - Efektem tego jest zmniejszenie dolegliwości bólowych i poprawa ruchomości stawów. Solanka wpływa korzystnie również w chorobach przemiany materii, obniża poziom cholesterolu i trójglicerydów, kwasu moczowego oraz glukozy. A to tylko niewielka część jej nieocenionych właściwości.

Dzięki złuszczającym właściwościom wody siarczkowej, skóra po kąpieli jest głęboko oczyszczona, a jej odbudowujące działanie regeneruje naskórek. Odnowiona skóra jest wyraźnie gładsza, głęboko nawilżona i odżywiona. Oprócz kąpieli, woda siarczkowa stosowana jest także do różnego rodzaju zabiegów. Użycie jej w formie maski, czy peelingu do ciała wpływa na mikrokrążenie w skórze, co wspomaga odnowę tkanek. Maska wygładza skórę, ogranicza złuszczanie i pękanie naskórka, zmniejsza cellulit i rozstępy, zapobiegając tworzeniu się nowych. W Polsce najsłynniejsza woda siarczkowa pochodzi ze źródła „Malina”.

Wg klasyfikacji jest to najsilniejsza na świecie woda o zawartości aktywnych związków siarki ok. 900 mg /l. Warto pamiętać, że im wyższe stężenie czynnych związków siarki w wodzie, tym lepsze jej wchłanianie przez organizm, a tym samym efekty leczenia, które utrzymują się około roku od zakończenia kuracji. Wskazaniem do stosowania kąpieli w wodach siarczkowych są przede wszystkim choroby układu ruchu, przewlekłe choroby zapalne a także niektóre choroby skóry. Kąpiele w wodzie siarczkowej wpływają pond to korzystnie na układ nerwowy i dolegliwości bólowe.

Piśmiennictwo
Reklama
(0)
Komentarze